13.07.2015. 20:58
Pēc pirmajām Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlases neveiksmēm Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta spēlē pret Franciju komandai pārliecība mazinājās vēl vairāk, uzskata valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars.Pirmajā...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pirmajā otrā posma E grupas spēlē Latvija ar 50:57 piekāpās Francijai.

"Aizsardzībā viss vairāk vai mazāk strādāja. Ielaidām tikai 57 punktus, un būtu bijis vēl mazāk, ja spēles beigās vairākkārt neļautu frančiem gūt punktus ar atkārtotajiem metieniem. Toties uzbrukumā bijām pārāk bikli. Varbūt pārāk respektējām pretinieku augumus vai psiholoģiski ietekmēja daži spēles sākumā nobloķētie metieni. Varbūt pašiem pietrūka auguma centimetru, taču pat pēc pareizām bumbas izspēlēm bieži palikām bez punktiem un nespējām precīzi noslēgt ātros uzbrukumus. Pēc pirmajām neveiksmēm pārliecība mazinājās vēl vairāk," Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Vecvagaru.

Tāpat valstsvienības galvenais treneris atklāj, ka komandai piezagās nervozitāte, tomēr panikas nebija un ar cīņassparu viss bija kārtībā.

"Otrajā puslaikā metienu precizitāte uzlabojās, pārliecība palielinājās un no 14 punktu deficīta tikām līdz divu pārsvaram. Taču pakaļdzīšanās bija prasījusi daudz enerģijas, kuras galotnē pietrūka cīņā pie groziem. Kaut arī sedzām zonu, vairākkārt ļāvām frančiem tikt pie atlēkušajām bumbām. Piedevām, manuprāt, strīdīgā situācijā tikām sodīti ar tehnisko piezīmi it kā par piezīmes simulēšanu. Savukārt paši metām tikai divus sodus, kaut arī šoreiz nepiekritīšu, ja kāds teiks, ka uzrukumā nebijām pietiekami agresīvi. Nepatīkami, ka potīti savainoja Kristaps Pļavnieks. Par traumas nopietnību gan vēl grūti spriest," saka Vecvagars, kurš domā ka nākamā spēle pret mājiniekiem nebūs vieglāka.

Nākamā cīņa Latvijai būs trešdien plkst.22 pret Itāliju, bet otrais posms tiks noslēgts ceturtdien ar maču pret Beļģiju, tā sākums paredzēts plkst.17.30.

E grupā pēc līdzi ņemtajiem rezultātiem no pirmā posma apakšgrupām līdere ar diviem panākumiem divās spēlēs ir Serbija, kamēr Francijai tikpat uzvaru, bet par aizvadītu maču vairāk. Itālija, Beļģija un Izraēla otro posmu sāk ar vienu panākumu divās spēlēs, bet Latvija piedzīvojusi trīs zaudējumus.

Pirmajā posmā 20 komandas bija sadalītas četrās grupās. Pēc tam katras grupas trīs labākās komandas, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, turpinās cīņu otrajā posmā un vēlāk cīnīsies arī izslēgšanas spēlēs. Savukārt ceturtās un piektās vietas ieguvēji sacentīsies par 13.vietu, kas vienīgā nodrošinās tiesības arī nākamsezon spēlēt augstākajā divīzijā.

Eiropas čempionāts norisināsies līdz 19.jūlijam. Tā kā nākamajā gadā U-20 čempionāta dalībnieku skaits atkal tiks samazināts no 20 līdz 16, vietu labāko sabiedrībā zaudēs uzreiz septiņas komandas, kas nozīmē, ka iekļūt apakšgrupas pirmajā trijniekā bija ļoti svarīgi.Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties