15.07.2015. 22:45
Latvijas U-20 valstsvienības galvenajam trenerim Arnim Vecvagaram pēc Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma trešās - izšķirošās - spēles pirmā puslaika bijusi asa saruna ar izlases spēlētājiem, Latvijas Basketbola savienībai (LBS) atklāja pats speciālists.

• U-20 basketbolisti salauž beļģus un sasniedz EČ ceturtdaļfinālu šodien

Izšķirošajā cīņā par ceturtdaļfinālu Latvijas izlase ar 75:66 pārspēja Beļģijas vienaudžus, lai gan pēc pirmā puslaika latvieši atradās iedzinējos ar 15 punktiem.

«Pirmajā puslaikā iekritām emocionālā bedrē. Nekādā ziņā nevar teikt, ka bijām slikti noskaņojušies vai nesapratām spēles svarīgumu, bet bija jūtams, ka 16 stundu laikā nav atjaunojusies tā psiholoģiskā enerģija, kas ļoti palīdzēja uzveikt Itālijas komandu. Aizsardzībā it kā tika darīts viss sarunātais, bet pēc labi nospēlētām epizodēm pietrūka asuma, lai savāktu atlēkušo bumbu. Uzbrukumā trūka jaudas, pa visu puslaiku metām tikai vienu sodu. Un sākās ķēdes reakcija, tika izdarīti metieni bez pārliecības un pieņemti nepareizi lēmumi. Savukārt beļģi pierādīja, ka ne velti iekļuvuši ceturtdaļfinālā, sodot mūs par kļūdām,» teica Vecvagars.

Tāpat valstsvienības treneris atzina, ka pirmā puslaika pārtraukumā pamatīgi sapurinājis komandu.

«Pārtraukumā ģērbtuvē bija tāda asāka saruna par to, vai gribam vai negribam iekļūt nākamajā kārtā. Ņemsim vietu ceturtdaļfinālā vai dāvināsim to konkurentiem,» atcerējās Vecvagars, kurš uzteica savas komandas raksturu. «Otrajā puslaikā parādījās nepieciešamā agresivitāte, labi atbloķējām pretiniekus un ļāvām beļģiem izcīnīt tikai vienu bumbu pie mūsu groza.

Mazliet izsitām beļģus no līdzsvara, vairs necenšoties ļoti agresīvi presēt viņu ārējo līniju, bet koncentrējām spēkus bīstamākajās vietās.

Pirmās veiksmīgās epizodes vairoja sparu uzbrukumā, turklāt izdevās nospēlēt ne tikai apņēmīgi, bet arī pacietīgi, neaizraujoties ar vieglāko ceļu meklēšanu. Par to tikām atalgoti ar veiksmi arī sarežģītos metienos.»

Jo īpaši Vecvagars atzīmēja Roladna Šmita spēli, kurš šodien guva 26 punktus.

«Patīkami arī tas, ka savu spēli, šķiet, atradis Rinalds Mālmanis, bet labus vārdus var teikt par katru. Tāpat katram bija arī savas kļūdiņas, bet pozitīvā šoreiz bija vairāk,» izlasi slavēja treneris.

Līdz ar panākumu Latvijas izlase otro posmu E apakšgrupā noslēdza trešajā vietā. Ceturtdaļfinālā Latvijas jaunie basketbolisti piektdien plkst.22 tiksies ar Turcijas vienaudžiem, kuri otrā posma F apakšgrupā piecās cīņās cieta tikai vienu zaudējumu un ieņēma otro vietu grupā.

«Turcijas sastāvā ir gan 1995.gadā dzimušie aizpērn Rīgā notikušā čempionāta uzvarētāji, gan gadu jaunāki basketbolisti, kuriem iznāca zaudēt pērn ceturtdaļfinālā. Ir motīvs revanšēties, bet tas nebūs izšķirošais. Procedūra būs kā parasti - meklēsim pretinieku vājās vietas un centīsimies tās izmantot. Arī ārstēsim savainojumus, kuri tik ilgā turnīrā krājas visiem. Bet svarīgākās cīņas vēl priekšā,» nākamos pretiniekus komentēja Vecvagars.

Eiropas čempionāts norisināsies līdz 19.jūlijam. Tā kā nākamajā gadā U-20 čempionāta dalībnieku skaits atkal tiks samazināts no 20 līdz 16, vietu labāko sabiedrībā zaudēs uzreiz septiņas komandas, kas nozīmē, ka iekļūt apakšgrupas pirmajā trijniekā bija ļoti svarīgi.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA