15.07.2015. 20:09
Latvijas vīriešu U20 basketbola izlase Itālijas pilsētā Linjano Eiropas U20 čempionāta otrā posma pēdējā spēlē pārspēja Beļģijas komandu – 75:66 (14:16, 28:43, 46:54). Neatkarīgi no spēles Itālija – Izraēla rezultāta, Latvijas komanda nodrošinājusi 3.vietu otrā posma grupā un piektdien ceturtdaļfinālā spēlēs ar F grupas otro labāko komandu Turcijas U20 izlasi.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Pirmajā puslaikā iekritām emocionālā bedrē. Nekādā ziņā nevar teikt, ka bijām slikti noskaņojušies vai nesapratām spēles svarīgumu, bet bija jūtams, ka 16 stundu laikā nav atjaunojusies tā psiholoģiskā enerģija, kas ļoti palīdzēja uzveikt Itālijas komandu. Aizsardzībā it kā tika darīts viss sarunātais, bet pēc labi nospēlētām epizodēm pietrūka asuma, lai savāktu atlēkušo bumbu. Uzbrukumā trūka jaudas, pa visu puslaiku metām tikai vienu sodu. Un sākās ķēdes reakcija – metieni bez pārliecības, nepareizi lēmumi... Savukārt beļģi pierādīja, ka ne velti iekļuvuši ceturtdaļfinālā, sodot mūs par kļūdām.

Pārtraukumā ģērbtuvē bija tāda asāka saruna: gribam vai negribam? Ņemsim vietu ceturtdaļfinālā vai dāvināsim to konkurentiem?

Izrādījās, ka komandai tomēr ir raksturs. Otrajā puslaikā parādījās nepieciešamā agresivitāte, labi atbloķējām pretiniekus un ļāvām beļģiem izcīnīt tikai vienu bumbu pie mūsu groza. Mazliet izsitām beļģus no līdzsvara, vairs necenšoties ļoti agresīvi presēt viņu ārējo līniju, bet koncentrējām spēkus bīstamākajās vietās. Pirmās veiksmīgās epizodes vairoja sparu uzbrukumā, turklāt izdevās nospēlēt ne tikai apņēmīgi, bet arī pacietīgi, neaizraujoties ar vieglāko ceļu meklēšanu. Par to tikām atalgoti ar veiksmi arī sarežģītos metienos.

Ļoti produktīvi atkal nospēlēja Rolands Šmits, patīkami, ka savu spēli, šķiet, atradis Rinalds Mālmanis, bet labus vārdus var teikt par katru. Tāpat katram bija arī savas kļūdiņas, bet pozitīvā šoreiz bija vairāk.

Ceturtdaļfinālā pretī būs Turcijas izlases, kuras sastāvā ir gan 1995.gadā dzimušie 2013.gadā Rīgā notikušā čempionāta uzvarētāji, gan 1996.gadā dzimušie basketbolisti, kuriem iznāca zaudēt pērn ceturtdaļfinālā. Ir motīvs revanšēties, bet tas nebūs izšķirošais. Procedūra būs kā parasti – meklēsim pretinieku vājās vietas un centīsimies tās izmantot. Arī ārstēsim savainojumus, kuri tik ilgā turnīrā krājas visiem. Bet svarīgākās cīņas vēl priekšā.”

Trešdien: 19:45 Serbija – Francija, 22:00 Itālija - Izraēla

Situācija E grupā:Serbija 4-0, Francija 3-1, Latvija 2-3, Beļģija 2-3, Izraēla 1-3, Latvija 1-3, Itālija 1-3. (Ja spēlē Itālija – Izraēla uzvar Itālija, vietu kārtība: 3.Latvija 2-0, 4.Beļģija 1-1 5.Itālija 0-2; ja uzvar Izraēla, vietu kārtība: 3.Latvija 1-1 (+6), 4.Beļģija 1-1 (+2), 5.Izraēla 1-1 (-8).

Latvijas komandas sastāvs un statistika: Vīriešu U20 izlase