19.11.2015. 23:56
Ceturtdien, 19. novembrī, sākās "Turkish Airlines" Eirolīgas otrā apļa spēles basketbolā. Kauņas "Žalgiris" (3-3) savā laukumā izturēja "Stelmet Zielona Gora" (1-5) pretuzbrukumus un pārspēja Polijas klubu ar rezultātu 67:56. Viens no spēles tiesnešiem bija Oļegs Latiševs.

Abas komandas spēlēja disciplinēti, pirmajā puslaikā divatā pieļaujot tikai deviņas kļūdas un nedodot pretiniekiem daudz iespēju ekstra uzbrukumiem. Iniciatīva piederēja “Žalgirim”, taču poļi labi turējās pretī, īpaši pateicoties savam jaunajam talantam Mateušam Poņitkam. Divdesmit divus gadus vecais uzbrucējs spēlēja agresīvi un rezultatīvi, līdz puslaika pārtraukumam sametot 11 punktus un izprovocējot četras piezīmes.

Trešās ceturtdaļas sākumā poļi četras reizes samazināja starpību līdz četriem punktiem, bet Dežana Borovņaka un Karola Grušecka trāpījumi satuvināja komandas vēl vairāk (47:45 un 49:47). Kauņas spēlētāji spēja atbildēt ar 8:0 izrāvienu, pēc Henlena tālmetiena, Javtoka trīspunktu gājiena un Lekāviča divpunktnieka panākot divciparu pārsvaru – 57:47. Centīgais Poņitka mazliet samazināja starpību – 57:49.

Rumāņu zvaigznes Vlada Moldoveanu rezultatīvā spēle ceturtajā ceturtdaļā – spēlētājs tālmetienam pievienoja pāris divpunktu metienus – neļāva intrigai izdzist līdz pēdējām minūtēm. Basketbolista kolēģi savam partnerim piebalsot nespēja un “Žalgiris” izcīnīja trešo panākumu sešās spēlēs. Kaspars Vecvagars tika pieteikts spēlei, taču laukumā neizgāja.

Žalgiris – Stelmet Zielona Gora 67:56 (17:14, 19:15, 21:20, 10:7)Žalgiris: Jankūns 16, Kalnietis 13, Henlans 11, Vujukas 10, Javtoks 9, Seibutis 4, Lekavičus 2, Pocjus 2, Ulanovs, Motums, Vene; Vecvagars.Zielona Gora: Mateušs Poņitka 15, Moldoveanu 10, Bosts 6, Borovņaks 6, Košareks 5, Grušeckis 4, Zamoiskis 4, Ševčiks 2, Hricaņuks 2, Džurisičs 2; Marcels Poņitka, Ziverts.

Pie piektajām uzvarām sešās spēlēs tika visu grupu pašreizējās līderes. Pirejas "Olympiakos" izbraukumā ar 83:70 pārspēja Zagrebas "Cedevita", bet viesu labā ar 19 punktiem izcēlās Otello Hanters. Maskavas CSKA izbraukumā ar 88:82 sagādāja Telavivas "Maccabi" jau piekto zaudējumu. 25 punktus Maskavas kluba labā guva Milošs Teodosičs, kurš trāpīja piecus no deviņiem tālmetieniem (55,6%).

Piektā uzvara arī A grupas līderei Stambulas "Fenerbahce", kas viesos ar 84:67 neatstāja variantus Minhenes "Bayern". Gluži kā Teodosičs, "Fenerbahce" rindās ar 25 punktiem izcēlās tālmetienu snaiperis Bobijs Diksons, kuram septiņi precīzi trāpījumi no 13 (53,8%). Visbeidzot, kā vienīgā šovakar simtu sasniedza "Barcelona", kas C grupā ar 107:79 mājās sagrāva "Pinar Karsiyaka". Uzvarētājiem rezultatīvākie bija Šeins Lavals, Karloss Arrojo un Ante Tomičs, kuri guva attiecīgi pa 19, 18 un 16 punktiem.