22.07.2016. 23:31
Latvijas vīriešu U20 basketbola izlase (1996.dzimšanas gads un jaunāki) Eiropas U20 čempionātā Helsinkos ceturtdaļfinālā zaudēja Spānijas komandai – 70:79 (19:25, 39:46, 56:68) – un turpinājumā cīnīsies par 5.vietu. Mazais pusfināls jau sestdien, 23.jūlijā, plkst.16:15 ar Ukrainas komandu. Otrajā pārī spēlēs Čehija – Itālija. Par medaļām cīnīsies Turcija – Lietuva un Vācija – Spānija.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Uz papīra spēles plāns bija skaidrs, bet laukumā visu izpildīt ir krietni sarežģītāk. Neizdevās neļaut spāņiem darīt to, ko viņi prot vislabāk.

Objektīvi vērtējot spāņu basketbolistiem individuālā meistarība ir augstāka. Daudzi ārējās līnijas spēlētāji prasmīgi saasināja spēli, kārtojot izdevības sev un partneriem. Lai viņus uzvarētu, mums vajadzēja ideāli pareizi nospēlēt aizsardzībā, diemžēl to izdarīt neizdevās. Bija pārāk daudz sīku kļūdiņu, nepiedodami bieži izlaidām pretinieku caurgājienus. Iekritām uz spāņu darbības īpatnībām, kas bija labi redzamas videoseansā, taču spēles stresā piemirsās. 79 ielaisti punkti – par daudz.

Rezultatīvais uzbrukums spāņiem vēl vairāk palielināja pārliecību, kuras jau tā viņiem netrūka. Tā izpaudās trīspunktnieku precizitātē – pirmajā puslaikā viņi trāpīja 6 no 10, visā spēlē 9/20. Ar mums notika otrādi – aizsardzībā neizdarītais neļāva atraisīties uzbrukumā. Ja būtu izdevies nostabilizēt aizsardzību, ļoti iespējams, būtu sagaidīta arī veiksme uzbrukumā. Kā jau gaidījām, bija pietiekami daudz brīvu metienu un, lai arī pretinieki visu laiku bija vadībā, pat pašā galotnē bija izdevības saasināt intrigu. Taču...

Spēles slodze starp spēlētājiem nesadalījās vienmērīgi, bet emocijas gan iztērēja visi. Pārdzīvojumi bija lieli un tas ir gan labi, gan slikti. Labi, ka spēlētājiem bija milzīga motivācija un vēlme uzvarēt. Slikti, jo čempionāts turpinās un jau rīt būs nākamā spēle. Tagad jāatrod spēki, lai noskaņotos un turpinātu cīņu par 5.vietu.”

Citās ceturtdaļfināla spēlēs: Vācija – Ukraina 64:52, Turcija – Itālija 83:72, Čehija – Lietuva 69:79.

Latvijas komandas sastāvs un statistika: Vīriešu U20 izlase