10.07.2015. 17:43
Latvijas vīriešu U20 basketbola izlase Itālijas pilsētā Linjano Eiropas U20 čempionāta trešajā spēlē izcīnīja otro uzvaru, pārspējot Bulgārijas komandu – 84:64 (23:25, 45:35, 62:48) – un nodrošināja tiesības turpināt cīņu par medaļām. Sestdien plkst.17:30 Latvijas komanda ar Izraēlas basketbolistiem cīnīsies par otro vietu grupā. Šīs spēles rezultāts tiks ierakstīts arī otrā posma ieskaitē.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Bulgārijas komanda uzbrukumā cenšas spēlēt ātri, bieži darbojoties viens pret vienu. Tāda stila neitralizēšana prasa augstu koncentrēšanās pakāpi. Mums pēc brīvdienas pirmajā ceturtdaļā aizsardzībā tās nedaudz pietrūka, tāpēc pirmo pārsvaru ātri zaudējām, un iznāca mazliet panervozēt.

Spēles gaitā mūsu sniegums uzlabojās, savukārt pretinieku līderi, spēlējot ceturto dienu pēc kārtas, zaudēja precizitāti. Veiksmīgi izdevās izmantot bulgāru trūkumu – lēno atgriešanos aizsardzībā. Ar ātrajiem un pusātrajiem uzbrukumiem guvām 20 punktus, vēl 19 pievienojām ar atkārtotajiem metieniem pēc uzvaras cīņā pie pretinieku groza. Tālmetienu skaits bija paliels (10/30), taču liekā daļa tika izdarīta pamatoti, pēc labām bumbas izspēlēm.

Jau otrajā ceturtdaļā izdevās iegūt diezgan drošu pārsvaru, kas pasargāja no lika stresa otrajā puslaikā. Tiesa, varēja vēlēties stabilāku spēli brīžos, kad iesaistījās rezervisti.

Patīkami, ka esam sasnieguši pirmo mērķi, nodrošinot tiesības otrajā posmā cīnīties par medaļām un nodrošinot vietu A divīzijā arī uz nākamo gadu. Tagad kārta nākamajam mērķim – cīnīsimies par vietu ceturtdaļfinālā.”

Piektdien: Latvija – Bulgārija 84:64, Serbija – Izraēla 100:74

Situācija B grupā: Serbija 3-0, Latvija 2-1, Izraēla 2-1, Grieķija 1-2, Bulgārija 0-4.

Sestdien: 17:30 Latvija – Izraēla, Serbija – Grieķija

B grupas trīs labākās komandas otrajā posmā cīnīsies ar A grupas labāko trijnieku (Francija, Beļģija, Bosnija un Hercegovina, Itālija un Horvātija).

Latvijas komandas sastāvs un statistika: Vīriešu U20 izlase