29.07.2014. 22:58
Latvijas U18 puišu izlase Eiropas junioru čempionātā Turcijas pilsētā Konijā otrā posma turnīra otrajā spēlē zaudēja Horvātijas komandai –72:92 (15:29, 32:60, 49:73). E grupas turnīrā latvieši ar bilanci 2-2 ieņem 3.vietu. Trešdien plkst.18:30 Latvijas komanda spēlēs ar Franciju (1-3), maču translēs youtube.com/fiba. Uzvara garantēs 3.vietu un tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā. Neveiksmes gadījumā vajadzēs cerēt, ka pēdējā spēlē Polijas izlase uzvarēs Lietuvas vienību.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

„Mērķa taupīt spēkus mums nebija, tomēr pēc emocionālās uzvaras pār Lietuvas komandu šodien nespējām no pirmās minūtes ieslēgt pilnu jaudu. Sākām pārāk bijīgi, bija virkne kļūdu, puiši it kā gaidīja, ka kāds cits viņu vietā pieliks bloku, nostrādās aizsardzībā, savāks atlēkušo bumbu. Piedevām horvāti ne tikai spēlēja ar parasto jaudu, bet arī ļoti precīzi uzbruka no trīspunktu līnijas, kas iepriekšējās spēlēs viņiem nebija raksturīgi. Vārdu sakot, izredzes reāli pacīnīties par uzvaru šodien izgaisa ļoti ātri.

Otrajā puslaikā gan mēs spēlējām mierīgāk un pārdomātāk, gan pretinieku spiediens atslāba. Samazinājām rezultāta starpību, tomēr saglabājām realitātes izjūtu, jo paveikt vēl vienu brīnumu - atsisties no mīnus 30 – nebija iespējams. Turklāt šī nebija čempionāta pēdējā spēle – mums izšķirošā cīņa būs trešdien ar frančiem.

Ceram, ka trešdien laukumā izies arī Rihards Lomažs, kuram šodien ļāvām atpūsties un apārstēt savainoto potīti. Tomēr ne jau viens spēlētājs izšķirs komandas likteni. Lai nospēlētu veiksmīgi, savs pienesums jādod ikvienam komandas dalībniekam – neatkarīgi no spēles laika un statusa komandā. Stipri varam būt tikai visi kopā.”

Latvijas U18 izlases statistika: Vīriešu U18 izlase