12.12.2013. 22:45

• Vecvagars pagarinājis līgumattiecības ar Kauņas «Žalgiris» 2013. g. 10. augusts
  • Vecvagars piedalīsies «Žalgira» treniņnometnē 2013. g. 2. augusts

Savukārt Vecvagara pārstāvētā Lietuvas čempionvienība Kauņas «Žalgiris» savā laukumā ar rezultātu 65:63 (16:16, 18:20, 28:16, 3:11) pieveica Stambulas «Anadolu Efes» komandu no Turcijas.

Vecvagars laukumā pavadīja 17 minūtes un 43 sekundes, grozā raidīja divus no trim divpunktu metieniem un abus tālmetienus, taču neiemeta vienīgo soda metienu. Tāpat latvieša kontā pa vienai atlēkušajai bumbai, kļūdai un pārtvertai piespēlei, kā arī divas personiskās piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas deva trīs efektivitātes koeficienta punktus.

Šī Vecvagaram bija tikai otrā Eirolīgas spēle karjerā.

Mača pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, taču pēc pirmā puslaika divu punktu vadību bija ieguvusi Turcijas komanda - 36:34. Tomēr trešo ceturtdaļu jau krietni labāk aizvadīja Lietuvas čempionvienība, kas ceturkšņa izskaņā pēc precīza Vecvagara tālmetiena panāca pat 11 punktu starpību (60:49). Mačam tuvojoties izskaņai, «Anadolu Efes» spēlēja veiksmīgāk, it sevišķi aizsardzībā, taču gūt panākumu spēcīgajai Turcijas komandai neizdevās, lai gan pēdējā ceturtdaļā «Žalgiris» pamanījās gūt tikai trīs punktus.

Uzvarētāju rindās ar 23 punktiem izcēlās amerikāņu aizsargs Džastins Dentmons, bet viesiem 14 punktus iemeta Semihs Erdens, kuram arī 13 atlēkušās bumbas.

Šis «Žalgiris» komandai bija ceturtais panākums deviņās Eirolīgas spēlēs, kas B apakšgrupā ļauj ieņemt ceturto vietu.

Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā laukumā kopumā devušies jau 17 latviešu basketbolisti. Šosezon viņu rindām pievienojās Jānis Strēlnieks un Vecvagars.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Milānā nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.