02.12.2015. 21:14
Panākumu ULEB Eirolīgas spēlē trešdien izcīnīja latviešu basketbolista Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas čempione Kauņas «Žalgiris», kas garantējusi vietu sacensību nākamajā kārtā.

«Žalgiris» trešdien savā laukumā ar 74:52 (22:14, 18:11, 13:16, 21:11) uzveica Turcijas vienību Izmiras «Pinar Karsiyaka».

Vecvagars šim mačam nebija pieteikts.

Uzvarētājiem ar 17 punktiem, septiņām bumbām zem groziem un sešām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Mants Kalnietis, kamēr 12 punkti un astoņas atlēkušās bumbas austrālieša Broka Motuma rēķinā.

Savukārt viesu komandā rezultatīvākais bija Džastins Kārters, kurš guva 13 punktus.

No pirmās ceturtdaļas pēdējām minūtēm «Žalgiris» pakāpeniski palielināja savu pārsvaru un pirmo puslaiku noslēdza atrodoties vadībā ar 40:25. Otrajā puslaikā mājinieku nosargāja savu pārsvaru, izcīnot gana drošu uzvaru ar 74:52.

C apakšgrupas kopvērtējumā līderes ar septiņās spēlēs izcīnītām sešām uzvarām ir Krievijas klubs Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ» un Spānijas grands Barselonas «Lassa», kas abas arī garantējušas sev vietu otrajā posmā. Ar četrām uzvarām astoņās spēlēs trešā ir «Žalgiris» komanda, bet trīs panākumi septiņos mačos ir Atēnu «Panathinaikos» vienībai. Divas uzvaras astoņās spēlēs ir «Pinar Karsiyaka», kamēr viens panākums septiņās cīņās Polijas čempiones Zelona Guras «Stelmet» rēķinā.

Tagad kļuvušas zināmas astoņas no 16 komandām, kas piedalīsies otrajā posmā. Piektdien vietu «Top16» turnīrā garantēja arī latvieša Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Vācijas čempione Bambergas «Brose Baskets». Tāpat vietu nākamajā kārtā sev nodrošinājušas «Lassa», «Lokomotiv-Kubaņ», Stambulas «Fenerbahce», Pireju «Olympiacos», Malagas «Unicaja» un Maskavas CSKA.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga