14.04.2014. 17:02

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Orientēšanās sacensības „Lieldienu balva” šogad notiek jau trīspadsmito reizi. Pirmās sacensības notika 2002.gadā Bastejkalna apkārtnē, un turpmāk tās notikušas katru gadu Otrajās Lieldienās dažādās Rīgas vietās - Kronvalda parkā, Vecrīgā, Ķīpsalā, Uzvaras parkā, Āgenskalnā, Grīziņkalnā, Vecāķos, Pētersalā. Pirmajos gados sacensības notika tikai orientēšanās sprinta distancē, kas ir 12-15 minūšu skrējiens, tāpat piedāvājot arī pastaigas veida orientēšanos sporta veida iesācējiem.

Sākot no 2009.gada, vienlaikus ar sprinta sacensībām notiek arī taku orientēšanās sacensības, kurās dalībnieki sacenšas navigācijas prasmē un precizitātē. Taku-O sacensībās kopējā konkurencē sacenšas arī dalībnieki ar kustību traucējumiem, jo šajā disciplīnā pārvietošanās ātrumam nav nozīmes.

„Ja 2002.gadā sportistu grupās piedalījās 186 dalībnieki, tad 2013.gada sacensībās dalībnieku skaits bija 370. Arvien populārākas kļūst atklātās grupas, kurās dalībnieki var nesteidzīgi pastaigājoties, apgūt pirmās orientēšanās sporta iemaņas, lai vēlāk iespējams pievienotos kuplajam Latvijas orientieristu pulkam. Varēs gan paši izmēģināt orientēšanās distanci, gan pavērot, kā skrien labākie sportisti, jo šogad dalību sacensībās pieteikuši orientieristi no 12 valstīm”, stāsta sacensību organizatori no Orientēšanās kluba „Mona”.

Starts sacensībām no plkst. 12 Strēlnieku laukumā.Klubs 4, vingrošanas un veselības nodaļa K.Barona 117, Rīga, LV-1012
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties