22.11.2013. 22:10
Marks Vēbers jau vienu dienu pēc šo svētdien gaidāmās Brazīlijas "Grand Prix" izcīņas oficiāli kļūs par "Porsche" rūpnīcas pilotu.

Parasti F1 pilotu līgumi beidzas tikai kalendārā gada izskaņā, taču "Red Bull" komanda ir izdarījusi cēlu žestu un no līgumsaistībām austrāliešu autosportistu atbrīvos uzreiz pēc šīs sezonas pēdējā posma. Vēbers jau ir paviesojies "Porsche" rūpnīcā uz sēdekļa pielaikošanu.

"Mums ir paveicies, ka Marks pievienosies komandai jau dienu pēc F1 sacīkstēm Sanpaulu," saka "Porsche" šefs Matiass Millers. "Tikos ar viņu jau pagājušonedēļ, kad viņš bija ieradises uz sēdekļa piemērīšanu. Esam priecīgi, ka viņš ir piekritis strādāt kopā ar mums."

Laikraksts "News Limited" ziņo, ka viņa pašreizējie darba devēji piekrituši priekšlaicīgai Vēbera atbrīvošanai, jo kompānija "Red Bull" turpmāk būs 37 gadus vecā sportista personīgais sponsors.

Testus ar "Porsche" prototipu, kas tiks izmantots 2014. gada Lemānas 24 stundu sacensībās, Vēbers sāks jau decembrī.

Pirms tam Vēberam vēl jāaizvada savas pēdējās Formula 1 sacīkstes karjerā un tajās viņš noteikti centīsies izcīnīt savu 12. uzvaru. Lai gan pēdējos gados arvien biežāk tiek runāts par viņa un komandas biedra Sebastjana Fetela nesaskaņām, iespējams, situācija nemaz nav tik saspīlēta, kā to mīl pasniegt prese.

"Cilvēki ir aizmirsuši par to, cik spēcīgs braucēju pāris mēs bijām visu šo laiku," saka Fetels, kurš gan nedomā palīdzēt Vēberam izcīnīt uzvaru sacīkstēs Interlagusā. "Mēs bijām viens no spēcīgākajiem duetiem Formulā 1. Personīgajā dzīvē mums nav bijušas tās labākās attiecības, taču mēs abi smagi strādājām, lai uzlabotu mašīnu. Tas, ka viņš aiziet, nākošgad būs zaudējums gan man, gan komandai. Esmu daudz iemācījies no viņa."

Izmantotie resursi:F1Today.net - Formule 1-nieuws, live verslag,...Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties