08.07.2012. 17:39
Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta devītajā posmā - Lielbritānijas "Grand Prix" - svētdien uzvaru izcīnīja "Red Bull" komandu pārstāvošais Marks Vēbers.

Uzvaru austrālietim nodrošināja pāris apļus pirms sacīkstes beigām veikta sekmīga darbība, kurā viņš apsteidza ilgu laiku līderpozīcijā bijušo spāni Fernando Alonso no "Ferrari" komandas.

Vēbers Silverstounā uzvarēja otro reizi pēdējo trīs gadu laikā. Tāpat viņš kļuvis vien par otro pilotu, kurš šosezon spējis uzvarēt divos posmos.

Trešais finišēja iepriekšējo divu pasaules čempions, Vēbera vāciešu komandas biedrs Sebastjans Fetels, bet aiz viņa finišēja Alonso komandas biedrs Felipe Masa no Brazīlijas

Turpmākās vietas ieņēma "Lotus" komandas pārstāvji soms Kimi Raikonens un Romēns Grožāns no Francijas, septītais finišēja septiņkārtējais pasaules čempions Mihaels Šūmahers no "Mercedes GP" komandas, bet astotais palika mājinieku galvenais favorīts Lūiss Hamiltons ("McLaren-Mercedes").

Devīto vietu ieņēma "Williams" pilots Brunu Senna, bet desmitais palika otrs "McLaren-Mercedes" mājinieku pilots Džensons Batons.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem līderpozīciju saglabā Alonso, kurš iekrājis 129 punktus, bet otro vietu ar 116 punktu ieņem Vēbers. Uz trešo pozīciju ar 100 punktiem pakāpās Fetels, bet viņam astoņus punktus zaudē Hamiltons. Savukārt piektais ar 83 punktiem ir Raikonens.

Konstruktoru kausā līderpozīcijā ar 216 punktiem nostiprinājās "Red Bull" vienība, kurai 64 punktus zaudē "Ferrari". Trešā ar 144 punktiem ir "Lotos" komanda, bet "McLaren-Mercedes" iekrājusi 142 punktus.

Šosezon F-1 kalendārā paredzētas 20 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Brazīlijā. Šosezon aizvadāmo sacīkšu skaits ir par vienām lielāks nekā pagājušajā sezonā.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801