19.04.2014. 15:41
Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā (LBL2) aizvadīta finālsērijas otrā spēle starp "Ventspils Augstskolas" un "Baltijas Tranzīta servisa" komandām. Cīņa Ventspilī izvērtās ārkārtīgi sīva, uzvaru svinot VeA basketbolistiem - 65:58. Līdz ar to rezultāts sērijā līdz trīs uzvarām kļuvis 2-0 VeA labā.

Finālsērijas pirmajā spēlē pārāki bija VeA basketbolisti, kuri labāk cīnījās par atlēkušajām bumbām un pārtvēra 14 pretinieku piespēles, kas ļāva svinēt uzvaru ar rezultātu 76:65. Lai nenonāktu bezdibeņa malā, BTS šodien bija jārevanšējas.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā un nerezultatīvā cīņā. Rezultāts auga pakāpeniski, ceturtdaļas pašā izskaņā vadībā izvirzoties BTS (13:10). Līdzīga cīņa turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, pirmās septiņas minūtes labi aizvadot BTS, kas izvirzījās vadībā ar 21:17. Turpinājumā sekoja 9:0 izrāviens no nosacīto mājinieku puses, noslēdzot pirmo puslaiku savā labā ar rezultātu 26:22.

Otro puslaiku ar precīzu tālmetienu ievadīja Edgars Štelmahers, brīdi vēlāk rezultāta starpībai sasniedzot astoņus punktus. BTS spēja saņemties un atbildēja ar 8:2 izrāvienu, kam atkal sekoja VeA 6:0 izrāviens un atjaunots astoņu punktu pārsvars. Trešo ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu pēdējā sekundē noslēdza Pēteris Rudzājs, saglabājot intrigu - 38:41.

Ceturtajā ceturtdaļā turpinājās sīva spēkošanās, BTS cenšoties beidzot kaut panākt izlīdzinājumu. Vadības maiņa notika piecas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām, kad tālmetienu realizēja Dāvis Delvers. Uzreiz trejaci trāpīja arī Jānis Staķavs, bet Delvers atkal atjaunoja vadību BTS. Izšķirošo izrāvienu šajā mačā spēja veikt VeA basketbolisti, kas nepilnu minūti pirms pamatlaika beigām bija iekrājuši sešu punktu pārsvaru. BTS darīja visu, lai izglābtos, bet VeA spēlētāji bija pietiekami prasmīgi, lai noturētu otro uzvaru šajā finālsērijā - 65:58.

Rezultatīvākais VeA rindās ar 21 punktu un septiņām atlēkušajām bumbām bija Toms Leimanis, bet 13 punkti Edgara Štelmahera kontā. BTS labā pa 11 punktiem guva un attiecīgi pa 10 un sešām atlēkušajām bumbām izcīnīja Dāvis Delvers un Elvis Čoders.

"Ventspils Augstskola" - "Baltijas Tranzīta serviss" 65:58 (10:13, 16:9, 15:16, 24:20)VeA: Leimanis 21 (7 ab), Štelmahers 13, Staķavs 8, Čavars 7 (12 ab), Grīnbergs 7, Pāže 6, Lomažs 3, Lēmanis, Blumbergs.BTS: Delvers 11 (10 ab), Čoders 11 (6 ab), Rudzājs 8, Lasmanis 7, Auns 7, Gubāts 7, Šilbergs 4 (8 ab), Upe 2, Felšs-Mīlbergs 1, Balsers, Sormulis, Zemels.

Izmantotie resursi:basket.lv