02.06.2015. 19:40
Stens Vavrinka ar lielisku uzbrukumu "French Open" ceturtdaļfinālā trīs setos sakāva Rodžeru Federeru (6:4, 6:3, 7:6(4)), pirmoreiz sasniedzot pusfinālu sezonas otrajā "Grand Slam" turnīrā.

Stens Vavrinka sāka ļoti agresīvi un pirmo breiku varēja iegūt jau pirmajā uzņemšanas reizē, taču divas breikbumbas izniekotas ar "forehand" kļūdām. Divus geimus vēlāk Stens savu titulētāko tautieti atstāja "sausā" viņa serves geimā, breiku noformējot ar "backhand" diagonālo apvedošo sitienu.

Vējainos apstākļos komfortablāk jutās Vavrinka, kuram ir spēcīgāki sitieni. Rodžers Federers 1. seta priekšpēdējā geimā ar "serve&volley" atspēlēja pirmo setbumbu, bet nākamajā geimā, kurā Vavrinka servēja par uzvaru setā, nespēja realizēt breikbumbu, jo visnepiemērotākajā brīdī paslīdēja. Vavrinka drīzumā ar kārtējo graujošo uzbrukumu nodrošināja uzvaru setā – 6:4.

Federers 2. seta pirmajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, bet ilgāk par sešiem geimiem uzturēt nespēja. Vavrinka seta pirmo breiku ieguva septītajā geimā, to pabeidzot ar apvedošo sitienu. Vavrinkam vēl divi teicami apvedošie sitieni seta pēdējā geimā uzņemšanā nodrošināja setbumbu, kuras izspēlē Federeram norāvās sitiens – 6:3 Vavrinkas labā.

Vavrinka turpināja graujoši spēlēt uzbrukumā, bet Federers, kurš, spēlēja trešo dienu pēc kārtas, bija manāmi lēns un desmito reizi karjerā no 0-2 atspēlēties neprata. Pēdējā setā breikbumbu nebija, bet taibreikā visu izšķīra Vavrinkas "forehand" sitiens septītā punkta izspēlē, kad Stena sistā bumbiņa trāpīja pa gala līniju, dodot viņam minibreiku. Vavrinka uzvarēja ar rezultātu 6:4, 6:3, 7:6(4), šodien atspēlējot visas četras breikbumbas. Vavrinka ar pirmo servi zaudēja tikai sešus punktus (44/50)!

Stens Federeru otrdienas pievakarē uzveica tikai trešo reizi 19 mačos. Abas iepriekšējās uzvaras viņam bija Montekarlo "Masters 1000" turnīrā (2009, 2014), tagad pirmais panākums pār Federeru "Grand Slam" līmenī. Vavrinka ceturto reizi spēlēs "Grand Slam" pusfinālā, pirmo reizi tik tālu tiekot Parīzē. Austrālijā viņam ir divi pusfināli, bet Ņujorkā viens. Vavrinka pirmo pusfinālu Parīzē sasniedzis ar 11. mēģinājumu. Tas ir atkārtots rekords, tikpat daudz vajadzēja arī Andresam Gomesam.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430