04.08.2013. 08:00
Vašingtonas "ATP World Tour 500" turnīra finālā svētdien tiksies ar pirmo numuru izliktais Huans Martins Del Potro un ar astoto numuru izsētais Džons Isners, kuri lietainos pusfinālos spēja uzveikt attiecīgi Tomiju Hāsu un Dmitriju Tursunovu. Tikmēr "ATP World Tour 250" turnīrā Kicbīlē jau zināms čempions – karjeras ceturto vienspēļu titulu sestdien izcīnīja Spānijas tenisists Marsels Granoljerss.

Pirmie kortā devās Džons Isners un šī turnīra lielākais pārsteigums Dmitrijs Tursunovs. Abiem tā bija pirmā tikšanās.

Pirmajā setā bija tikai viena breikbumba, kuru nerealizēja Isners. Kā jau tas ierasts amerikāņa spēlēs, bez taibreikiem iztiek reti. Šoreiz taibreiks tika spēlēts jau pirmajā setā. Tursunovs divreiz ar "forehand" kļūdām izlaida minibreika pārsvaru. Krievijas tenisists vēlāk pie 5:6 ar savu servi atspēlēja setbumbu (Isners pasīvs garā izspēlē), bet 15. punkta izspēlē pēc Isnera kļūdas pie tīkla ieguva otro setbumbu, kas šoreiz jau bija pie Dmitrija serves. Gara izspēle noslēdzās Tursunova labā – viņam sets ar rezultātu 7:6(7).

Isners 2. seta trešajā geimā izglābās no 0:30, bet pēc tam ieguva divas breikbumbas. Sākoties lietum, Tursunovs pirmo atspēlēja, bet pēc tam mačs tika pārtraukts. Mačam atsākoties pēc 80 minūtēm, Isners ar apvedošo sitienu tika pie breika. Ar to pietika, lai uzvarētu otrajā setā – 6:3.

3. setā Tursunovs izturēja līdz piektajam geimam, kurā Isneram neierasti laba uzņemšana un "sausais" breiks pēc tam, kad Tursunovs pārcentās ar "forehand" sitienu, bumbiņu raidot autā. Maču Isners pabeidza ar četriem "eisiem" pēc kārtas un uzvarēja ar rezultātu 6:7(7), 6:3, 6:4. Isneram visā mačā 29 neatvairāmas serves.

Isneram otrais fināls pēc kārtas, pirms septiņām dienām viņš uzvarēja Atlantā. Isners ATP finālā spēlēs 15. reizi (7-7). Vašingtonā Isners titula mačā spēlēja arī 2007. gadā, toreiz zaudējot Endijam Rodikam.

ASV pirmais numurs finālā sacentīsies ar divkārtējo čempionu Huanu Martinu Del Potro. Arī viņš uzvarēja lietus pārtrauktā spēlē, ar 7:6(4), 6:3 uzveicot Tomiju Hāsu.

Del Potro līdz šim vācu veterānu bija uzveicis visos četros mačos, pie tam visos gadījumos divos setos un četrās spēlēs savu servi kopumā zaudējot tikai vienreiz. Tagad serve tika zaudēta jau ceturtajā geimā. Hāss pēc tam izvirzījās vadībā ar 4:1, kad mačs uz vairāk nekā trim stundām tika pārtraukts lietus dēļ.

Spēlei atsākoties, Del Potro uzvarēja četros geimos pēc kārtas, bet pie 5:4 nespēja izservēt pirmo setu. Argentīnietis pie 5:6 atspēlēja divas setbumbas, vēlāk spējot ar Hāsu tikt galā taibreikā.

Del Potro uzvarējis visas trīs savstarpējās spēles pret Isneru, pie tam nezaudējot ne seta. Vašingtonā abi tikās arī 2008. gadā, kad ceturtdaļfinālā argentīnietis bija pārāks ar 6:4, 6:4. Del Potro svētdien spēlēs savā 21. ATP finālā (14-6), Vašingtonā lūkojot uzvarēt trešo reizi (2008-2009). Del Potro šajā turnīrā nebija spēlējis kopš 2009. gada, tādējādi šobrīd iekrājot jau 13 pēc kārtas gūtu uzvaru sēriju.

Kamēr Vašingtonā fināls vēl priekšā, tikmēr Austrijas kalnos čempions jau zināms – uz Kicbīles māla nepārspēts palika spānis Marsels Granoljerss, kurš finālā ar 0:6, 7:6(3), 6:4 uzveica Argentīnas otro numuru Huans Monako. Viņš šajā turnīrā uzvarēja 2007. gadā.

27 gadus vecais Granoljerss ir tikai otrais tenisists, kuram ATP finālā izdevies uzvarēt pēc 0:6 pirmajā setā. 2010. gadā Dohā to paveica Nikolajs Davidenko, ar 0:6, 7:6(8), 6:4 uzveicot Rafaelu Nadalu. Granoljerss Monako pārspējis trešo reizi četros mačos un sestdien izcīnīja karjeras ceturto vienspēļu titulu. Spānis iepriekš uzvarējis 2008. gadā uz māla Hjūstonā, 2011. gadā arī uz māla Gštādē un togad arī telpās uz "hard" Valensijā. Interesanti, ka finālā Spānijā viņš uzveica nevienu citu kā Monako.

Granoljerss kļuva par sesto Spānijas tenisistu, kuram šogad izdevies uzvarēt ATP vienspēļu turnīrā. Vēl spāņi-čempioni ir Rafaels Nadals (7 tituli), Davids Ferers (2), Tomijs Robredo (2), Felisiano Lopess (1) un Alberts Montanjess (1). Marsels šonedēļ ar piecām uzvarām Austrijā nopelnīja 250 reitinga punktus un 74 000 eiro, bet Monako saņems 150 punktus un 39 000 eiro.

(8) Marcel Granollers – Leonardo Mayer 6:3 6:1
Leonardo Mayer – (1) Philipp Kohlschreiber 6:4 7:6(4)
(2) Juan Monaco – Andreas Haider-Maurer 6:3 6:4
(3) Fernando Verdasco – Guillermo Garcia-Lopez 6:2 7:6(7)
Dominic Thiem – (4) Jurgen Melzer 7:5 6:3
(7) Albert Montanes – Victor Hanescu 7:6(2) 3:6 7:6(5)
(8) Marcel Granollers – Horacio Zeballos 6:0 2:0 izst.
Dominic Thiem – Andrey Kuznetsov 6:2 7:5
Guillermo Garcia-Lopez – Thomaz Bellucci 6:7(1) 6:3 7:6(4)
Horacio Zeballos – Martin Fishcer 7:5 1:6 6:3
Jan Hajek – Aldin Sektic 6:2 6:1
Leonardo Mayer – Kenny De Schepper 6:4 6:4
Robin Haase – Guillaume Rufin 6:4 7:6(4)
Victor Hanescu – Aljaz Bedene 6:2 6:1

Piezīme: ar 6. numuru bija izlikts spānis Roberto Bautista-Aguts, kurš ribu savainojuma dēļ atsauca dalību no turnīra, to atstājot ar septiņiem izsētajiem tenisistiem ierasto astoņu vietā.