11.12.2017. 13:35

Deniss Vasiļjevs tagad bija vienīgais pretendents uz vīriešu ceļazīmi, savukārt uz sieviešu ceļazīmi kandidēja pēdējo gadu mūsu sieviešu daiļslidošanas līdere Angelina Kučvaļska un vakar 17. dzimšanas dienu nosvinējusī Diāna Ņikitina, kurai šajā sezonā ir krietni labāki rezultāti. Tādējādi startam izvēlēti slavenā šveicieša Stefana Lambjēla audzēkņi. Cerības saglabā arī Kučvaļska, kura paliek rezervē līdz komandas apstiprināšanai Latvijas Olimpiskajā komitejā.

Atgādinām, ka 2017. gada marta pasaules čempionātā Angelina Kučvaļska un Deniss Vasiļjevs izcīnīja ceļazīmes uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Olimpiskās kvotas attiecīgajā disciplīnā iegūst attiecīgās valstis, kuru federācijas lemj par to sadalīšanu.

Latvijas daiļslidošana olimpiskajās spēlēs iepriekš bija pārstāvēta tālajā 1994. gadā - Andrejs Vlaščenko ieguva 21. pozīciju starp vīriešiem, savukārt Jeļena Berežnaja / Oļegs Šļahovs izcīnīja astoto vietu pāru sacensībās. 1992. gada spēlēs Konstantīns Kostins un Alma Lepina ierindojās 20. vietā individuāli.

Latvijas sieviešu olimpiskās izvēles kritēriji:1) šajā sezonā uzrādītie rezultāti "Challenger" sērijas divās sacensībās,2) sportistes vieta pasaules reitingā, jo tādējādi nosaka vietu izlozē,3) starts Latvijas čempionātā,4) pie līdzvērtīgiem rezultātiem priekšroka ir olimpiskās ceļazīmes izcīnītājai,5) otra pretendente paliek rezervē līdz komandas apstiprināšanai LOK.

Izmantotie resursi:skatelatvia.lv