14.09.2014. 22:16
Pirmos vārtus jaunajā Vācijas augstākās līgas (DEL) čempionāta sezonā svētdien guva pieredzējušais latviešu hokeja uzbrucējs Herberts Vasiļjevs, palīdzot Krēfeldes «Pinguine» komandai savā laukumā ar 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) uzvarēt Manheimas klubu «Adler».

Vasiļjevs guva savas komandas ceturtos vārtus, kad trešās trešdaļas vidū panāca 4:1 «Pinguine» labā. Pirms tam viņš ar rezultatīvu piespēli piedalījās komandas pirmajos vārtos, kad mājinieki cīņas 13.minūtē vairākumā atklāja rezultātu.

Uzbrucējs izcēlās ar vienu metienu pa vārtiem un neitrālu lietderības koeficientu.

Krēfeldes klubam tā bija pirmā uzvara jaunajā sezonā.

Savukārt otro uzvaru divās spēlēs izcīnīja aizsarga Arvīda Reķa pārstāvētā Augsburgas «Panther», kas pretinieku laukumā ar 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) pārspēja valsts čempionus Ingolštates ERC. Šajā vienībā spēlē Vācijā dzimušais latviešu izcelsmes uzbrucējs Edijs Rinke-Leitāns.

Reķis statistikā atzīmējās ar negatīvu lietderības koeficientu -1, bet Rinke-Leitāns protokolā bija nemanāms, paliekot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Reķis iepriekšējās četras sezonas pavadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandā Rīgas «Dinamo», taču starpsezonā nolēma atgriezties «Panther» rindās, kur jau spēlēja no 2003. līdz 2008.gadam.

Cita DEL kluba Hamburgas «Freezers» sistēmā spēlē latviešu izcelsmes uzbrucējs Ralfs Rinke.