04.12.2013. 12:58
Daugavpilī šodien noslēdzas grupu spēles pasaules snūkera amatieru čempionātā. Piedalās arī četrpadsmit Latvijas sportisti, no kuriem vislabāk veicas divām dāmām. Iepriekšējā gada Eiropas čempionāta bronzas medaļniece Anna Prisjažņuka (23) šodien savā grupā finišēja 2. vietā un kvalificējās izslēgšanas mačiem, savukārt 2012. gada Eiropas čempione Tatjana Vasiļjeva (30) šodien cīnās par 1. vietu savā grupā.

Sieviešu turnīrā 41 snūkeriste sadalīta pa sešām grupām. Piedalās trīs mūsējās. Izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas četras labākās, turklāt grupas uzvarētāja iegūs ceļazīmi uz play-off otro kārtu.

B grupā mūsu Anna Prisjažņuka sacensības sāka ar trim uzvarām (3:2, 3:0, 3:2), bet pēc tam piedzīvoja divus zaudējumus (2:3, 1:3). Šodien pēdējās kārtas mačā rīdziniece uzvarēja pirmajos divos freimos, bet pēc tam zaudēja nākamajā, savukārt ceturtajā freimā atspēlējās no 23:48 un pārspēja honkongieti (3:1). Prisjažņuka ar bilanci 4-2 finišēja kā savas grupas vicelīdere, izcīnot ceļazīmi uz izslēgšanas spēļu pirmo kārtu.

5. Roberta Cutajara (Malta) 2-3 10:10

C grupā mūsu Tatjana Vasiļjeva sacensības sākusi ar piecām uzvarām pēc kārtas (3:0, 3:2, 3:2, 3:0, 3:0). Šodien pēdējās kārtas mačā Daugavpilī dzimusī rīdziniece tiekas ar Krievijas pārstāvi Anastasiju Ņečajevu. Uzvaras gadījumā mūsu sportiste izcīnīs 1. vietu savā grupā un iegūs ceļazīmi uz izslēgšanas maču otro kārtu.

D grupā mūsu Darja Sediha (tikai 13 gadi!) līdz šodienai izcīnījusi vienu uzvaru un noslēgumā ierindosies sestajā vietā savā grupā.

Vīriešu turnīrā piedalās 119 dalībnieki. Startē astoņi Latvijas snūkeristi. Izslēgšanas spēlēm kvalificējies Māris Volajs - piecos mačos viņš izcīnīja 2 uzvaras, kas Q grupā dod kāroto ceturto vietu. Citi mūsējie tālāk netiek: Jānis Bindze 1-4, Pēteris Ermansons 1-5, Roberts Kiričenko 1-5, Elvis Melnis 0-5, Māris Kalva 0-5, Jurijs Belozjorovs 0-5, Sergejs Sergejevs 0-5.

Veterānu turnīrā starp 67 dalībniekiem piedalījās arī trīs mūsējie, tomēr tikt tālāk netika: Aleksandrs Zaicevs 1-4, Sergejs Sergejevs 1-4, Vilnis Mainulis 0-5.