01.12.2017. 09:27
Latviešu vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks ceturtdien neglāba Klīvlendas «Monsters» komandu no zaudējuma Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta mačā.

«Monsters» ceturtdien izbraukumā ar 1:7 (0:1, 1:4, 0:2) piekāpās Manitobas «Moose» hokejistiem, ciešot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Viesu rindās šo spēli uzsāka vārtsargs Breds Tīsens, kurš nepilnu divu trešdaļu laikā tika galā vien ar 11 no 16 metieniem, bet otrās trešdaļas izskaņā viņu nomainīja Kivlenieks. Latvietis noslēdzošajā periodā ielaida vēl divus vārtus, kopumā atvairot septiņus no deviņiem pretinieku raidījumiem.

Pašlaik 21 gadu vecais Kivlenieks šosezon AHL čempionāta astoņās spēlēs vidēji ielaidis 2,83 ripas un atvairījis 89,0% metienu. Viņš divreiz šosezon uz īsu laiku izsaukts arī uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Kolumbusas «Blue Jackets», lai dotu spēļu praksi šīs komandas otrajam numuram Jūnasam Korpisalo.

Līgas kopvērtējumā Teodora Bļugera pārstāvētā Vilksbāres/Skrentonas «Penguins» ar 25 punktiem 17 spēlēs ieņem pirmo vietu Atlantijas divīzijā, kur cita vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Bridžportas «Sound Tigers» ar 23 punktiem 19 mačos ir ceturtā, bet aizsarga Kristofera Binduļa pārstāvētā Hēršijas «Bears» vienība ar 21 punktu 21 cīņā atrodas sestajā pozīcijā.

Tikmēr Centrālajā divīzijā «Monsters» ar 18 punktiem 18 cīņās ieņem piekto pozīciju, bet Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā sestā ar 17 punktiem 17 mačos ir Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē «Barracuda» vienība.