09.02.2015. 00:03
Francijas futbola čempionāta līdere Lionas "Olympique", pateicoties fantastiskajam vārtsargam Antonijam Lopešam, otrajā puslaikā izturēja milzu spiedienu un cīnījās neizšķirti 1:1 ar pašreizējo čempioni PSG. Parīzieši izlīdzinājumu panāca 69. minūtē, kad PSG tika pie apšaubāmas pendeles, bet Zlatanam Ibrahimovičam pēc kļūdas pirmajā piegājienā tika ļauts atkārtot 11 metru soda sitienu.

Lionas "Olympique" sastāvā bija divi ļoti būtiski iztrūkumi. Savainojuma dēļ nevarēja spēlēt uzbrukuma līderis Aleksandrs Lakazets, kurš 22 spēlēs guvis 21 vārtus, savukārt aizsardzības līderim Milanam Biševacam krustenisko saišu traumas dēļ sezona jau beigusies. Lakazeta vietā devās tikai 21 gadu vecais Klintons Ndžī, bet Biševacu aizstāja maz pieredzējušais Lindsejs Rozs. Tikmēr PSG nevarēja spēlēt Havjers Pastore.

Parīziešiem jau no pirmajām minūtēm piederēja liels teritoriāls pārsvars, un mājinieku aizsardzība pirmoreiz iekrita jau septītajā minūtē. Rozs augstas piespēles brīdī neveikli paklupa, bet Zlatans Ibrahimovičs ļoti meistarīgi sita zem vārtu pārliktņa. Lionu izglāba aizmugures stāvoklis. 11. minūtē pirmā iespēja bija mājiniekiem – Korentēns Toliso no distances trāpīja pa stabu -, bet jau pēc 50 sekundēm Maksims Gonalons ar paviršu piespēli uzdāvināja momentu PSG. Ibrahimovičs pārtvēra bumbu un kā uz paplātes to nolika Edinsonam Kavani, taču Antonijs Lopešs laicīgi pameta vārtus un glāba komandu.

Neskatoties uz PSG lielāko bumbas kontroli, bīstami momenti turpinājās pie abiem vārtiem. 18. minūtē galvenais tiesnesis nereaģēja uz bumbas trāpījumu pa roku viesu soda laukumā, bet 22. minūtē Davids Luizs, pēc stūra sitiena sitot garām no pašas vārtu priekšas, vēlreiz pažēloja Lionas "Olympique". Mājinieki pēc deviņām minūtēm vis nebija tik laipni un atklāja rezultātu. Ndžī pēc centrējuma nometa bumbu Nabilam Fekiram, kurš eleganti atrada spraugu starp Markinjušu un Tjagu Silvu un atspēlēja atpakaļ kamerūnietim, kurš no tuvas distances guva savus otros vārtus sezonā (1:0).

Ja pirmajā puslaikā Lionas "Olympique" izdevās izlīdzināt spēles gaitu, otrajā puslaikā PSG spiediens bija nospiedošs. Mājiniekus no vārtu zaudējuma glāba vienīgi Lopešs, kurš reizi pēc reizes tika galā ar bīstamiem sitieniem. Vispirms 50. un 54. minūtē viņš apbrīnojami paguva reaģēt uz Ibrahimoviča sitieniem ar galvu, bet 59. un 61. minūtē viņš atvairīja arī Kavani sitienus, otrajā reizē glābjot pēc izgājiena viens pret vienu. 66. minūtē uz mājinieku vārtiem tika nozīmēta pendele. Rozs neveiksmīgi trāpīja pa bumbu savā soda laukumā un, cenšoties labot kļūdu, veica pārgalvīgu izklupienu. Neskatoties uz aizsarga nepārliecinošajām darbībām, Marko Verati šķietami notēloja pārkāpumu, tomēr epizodes dinamika pārliecināja galveno tiesnesi Klemānu Turpēnu par 11 metru soda sitienu.

Taču dramatiskākie notikumi vēl bija tikai priekšā - Ibrahimovičs nerealizēja pendeli, bet Lopešs pārāk uzkrītoši pāragri pameta vārtu līniju un sitiens bija jāatkārto. Otrais mēģinājums bija perfekts - bumba lidoja zem paša vārtu pārliktņa, un Ibrahimovičs panāca 1:1. Ielaistie vārti sapurināja mājiniekus, un pēdējās 20 minūtēs vienīgais pusmoments bija pie PSG vārtiem. Lionas "Olympique" turpināja veiksmīgo mājas spēļu sēriju, Francijas čempionātā uzvarot 11 no 13 mājas spēlēm un zaudējot tikai vienā (0:1 pret "Lens"). Arī abu komandu pirmā apļa savstarpējā spēle Parīzē noslēdzās ar rezultātu 1:1.

Citā spēlē beidzot pārtrūka "Monaco" sausā sērija. "Guingamp" bombarbiedris Klaudio Bovū 51. minūtē nodrošināja komandai uzvaru (1:0), un "Monaco" Francijas čempionātā ielaida vārtus pēc 842 minūšu pārtraukuma. Ieskaitot arī kausa izcīņas, "Monaco" nebija ielaidusi 14 pamatlaikos pēc kārtas. Ja neielaisto vārtu sēriju "Monaco" pārtrauca, tad Leonardu Žardima komanda turpināja negūto vārtu sēriju, sausā esot jau 333 minūtes pēc kārtas.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
St.-Etienne – Lens 3:3 (1:0) Nguemo 18' Mollo 57' Erdinčs 83' – Tuzgārs 60'69'(11m) Čavarija 77'
Rennes – Marseille 1:1 (1:0) Toivonens 27' – Okamposs 60'
Bastia - Metz 2:0 (0:0) Kamano 66' Budebūzs 79'(11m)
Caen - Toulouse 2:0 (1:0) Privā 17' Ferē 72'(11m)
Evian - Bordeaux 0:1 (0:1) Hazrī 11'
Montpellier - Lille 1:2 (0:1) Dabo 90'+3 - Rū 9' Lopešs 54'
Reims - Lorient 1:3 (1:0) Mukandžo 42' – Gasamā 50' Gerreiru 64' Žano 86'
Guingamp – Monaco 1:0 (0:0) Bovū 51'
Nice – Nantes 0:0
Lyon – PSG 1:1 (1:0) Ndžī 31' – Ibrahimovičs 69'(11m)