14.12.2015. 23:57
Šovakar plkst. 22:00 Anglijas Premjerlīgā tika aizvadīta pēdējā 16. kārtas spēle, kurā kārtējais pārbaudījums bija jāiztur līdzšinējai turnīra līdervienībai "Leicester City", savā stadionā tiekoties ar čempioni Londonas "Chelsea". Pateicoties Džeimija Vardija un Riada Mahreza vārtu guvumiem mājinieki izvirzījās vadībā ar 2:0 un neskatoties uz viesu izmisīgajiem centieniem otrajā puslaikā atspēlēties, "Leicester" uzvarēja ar 2:1, turpinot atrasties līderpozīcijā turnīra tabulā arī pēc 16 aizvadītajām spēlēm.

"Leicester" galvenais treneris Klaudio Ranjēri salīdzinot ar iepriekšējo maču neveica nekādas izmaiņas sākumsastāvā, uzbrukumā sūtot Džeimiju Vardiju ar Leonardo Uloa, kuriem iespējas atzīmēties bija jāveido Riadam Mahrezam. Žuzē Mourinju arī nekādas būtiskās izmaiņas sastāvā neveica, uzbrukuma smailē sūtot Djēgu Koštu, bet uzbrūkošo pussargu pozīcijās spēlēja Edens Azārs, Viljans un Oskars. Laukuma saimnieki jau pirmajā uzbrukumā pārbaudīja Tibo Kurtuā gatavību, kad Mahrezs pēc efektīga individuālā reida izdarīja sitienu no soda laukuma robežas. Abas komandas mača sākumā vairāk koncentrējās uzbrukumu veidošanai, līdz ar to spēle bija aizraujoša un saspringta, un vārtsargiem regulāri nācās iesaistīties cīņā. Diemžēl jau 17. minūtē mājinieki palika bez sava sākumsastāva centra pussarga Deniela Drinkvotera, kurš guva savainojumu un viņa vietā laukumā izgāja Endijs Kings.

"Leicester", kā jau ierasts, savus uzbrukumus centās izspēlēt maksimāli ātri, kamēr pretinieki vēl nav ieņēmuši aizsardzības pozīcijas. Savukārt "Chelsea" vairāk nācās darboties mājinieku laukuma pusē pozicionāli, kas gan netraucēja ik pa brīdim nonākt sitienu pozīcijās. Savainojuma dēļ pirmo maiņu nācās veikt arī Mourinju, jo Azārs pēc sadursmes ar pretinieku tomēr maču turpināt nespēja un 30. minūtē laukumā devās Pedro. Bet jau 34. minūtē Premjerlīgas rezultatīvākais spēlētājs Vardijs, pēc viena mača pauzes, atguva vārtu gūšanas garšu, kad pēc perfektas Mahreza piespēles vārtu priekšā uzreiz no gaisa trieca bumbu tīklā (1:0). Londonieši nākamajā uzbrukumā bija tuvu atbildes vārtiem, kad pēc stūra sitiena Nemanjas Matiča ar galvu raidītā bumba lidoja pavisam nedaudz pāri vārtiem. Atlikušajā laikā viesi neko nopietnu pie Kaspera Šmeihela sargātajiem vārtiem izveidot nespēja un pēc pirmā puslaika pelnīti vadībā ar 1:0 atradās "Leicester".

Otrais puslaiks atsākās ar samērā rupju Vardija pārkāpumu pret Koštu laukuma vidusdaļā, kas protams uzreiz izraisīja asu sadursmi abu spēlētāju starpā un solīja interesantu turpinājumu, zinot "Chelsea" uzbrucēja rakstutu. Bet vispirms kārtējo šedevru izpildīja Mahrezs, 48. minūtē saņēmis piespēli soda laukumā alžīrietis ar virkni māņkustību pret Sesaru Aspilikuetu atbrīvojās ērtā sitiena pozīcijā un netverami raidīja bumbu kreisajā vārtu stūrī (2:0). Mourinju uz šādu pavērsienu reaģēja diezgan savdabīgi, centra aizsarga Džona Terija vietā laukumā sūtot Sesku Fabregasu. Līdz ar to viesi pārgāja uz spēles shēmu ar trīs aizsargiem. Līdz ar to viesi ieguva papildus spēlētāju uzbrukumu veidošanā, uzlaboja bumbas kontroli pretinieku laukuma pusē. Turpmākajās minūtēs londonieši izveidoja trīs teicamas iespējas gūt vārtus, bet neticamā veidā neizmantoja nevienu no tām. Koštas izgājienu pret vārtiem spēja neitralizēt Šmeihels, bet pēc sekojošā stūra sitiena Braņislavs Ivanovičs no metra attāluma nespēja ievirzīt bumbu vārtos.

Mājiniekiem kļuva arvien grūtāk noturēt aizsardzību pret masveidīgajiem "Chelsea" uzbrukumiem, turklāt Mourinju laukumā sūtīja vēl vienu uzbrucēju Loiku Remī. "Leicester" gan negrasījās atteikties no savas iemīļotās spēles taktikas un turpināja izmantot jebkuru iespēju izveidot ātrus pretuzbrukumus, negrasoties tikai nosargāt iegūto pārsvaru. 77. minūtē viesiem izdevās atgriezties spēlē, kad pēc precīza Pedro centrējuma Remī no vārtu priekšas nedrīkstēja netrāpīt (2:1). Londoniešiem bija vēl pietiekami daudz laiks lai kā minimums panāktu neizšķirtu aizraujošajā mačā, tomēr tā īsti iespiest pretiniekus savā soda laukumā neizdevās un "Leicester" noturēja uzvaru ar rezultātu 2:1. Līdz ar to Ranjēri vadītā komanda atgriezās pirmajā vietā turnīra tabulā, turpinot pārsteigt Anglijas Premjerlīgu. Bet "Chelsea" nu jau atkritusi uz 16. vietu tabulā, izcīnot tikai par vienu punktu vairāk kā izkrišanas zonā esošā "Norwich".

Tottenham - Newcastle 1:2 (1:0) Daiers 39' - Mitrovičs 74' Peress 90'
Liverpool - West Brom 2:2 (1:1) Hendersons 21' Origi 90' - Dousons 30' Olsons 73'
Leicester - Chelsea 2:1 (1:0) Vardijs 34' Mahrezs 48' - Remī 77'