29.09.2016. 22:27
Latvijas futbolista Andra Vaņina pārstāvētā Šveices otrās līgas komanda «Zurich» ceturtdien UEFA Eiropas līgas sīvā cīņā savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzvarēja Turcijas klubu Ankaras «Osmanlispor», tiekot pie pirmā panākuma turnīrā.

Vaņins mājinieku vārtus sargāja visu spēli, vairākkārt glābjot komandu, bet vienīgo reizi kapitulēja cīņas 73.minūtē pēc Adama Mahera sitiena.

«Zurich» spēles sākumā piederēja pārsvars, jo mājinieki vairāk kontrolēja bumbu un biežāk sita pa pretinieku vārtiem. Rezultātu spēles 26.minūtē varēja atklāta Šveices kluba slovēņu spēlētājs Dzengiss Čavuševičs, tomēr viņš nespēja realizēt 11 metru soda sitienu.

Laukuma saimnieki savu tomēr panāca puslaika izskaņā, kad kompensācijas laika pirmajā minūtē precīzs bija Marko Šēnbēhlers.

Savukārt otrais puslaiks aizritēja jau krietni līdzīgākā cīņā. «Osmanlispor» ar veiktām maiņām spēja pārņemt iniciatīvu un savu panāca 17 minūtes pirms mača beigām, kad pēc centrējuma no soda laukma vidus vārtu stūrī precīzi sita Mahers. Vaņins šajā epizodē veica izmisīgu lēcienu, tomēr bumbu aizsniegt nespēja.

«Zurich» samierināties ar neizšķirtu negrasījās un atlikušajā laikā viņi arvien bīstamāk darbojās pretinieku laukuma pusē. Uzvaras vārti tika gūti 79.minūtē, kad par nerealizēto «pendeli» reabilitējās Čavuševičs.

Tikmēr L apakšgrupas otrajā spēlē Rumānijas klubs Bukarestes «Steaua» savās mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar spāņu «Villarreal».

«Zurcih» pirmās kārtas spēlē viesos ar 1:2 zaudēja «Villarreal», bet «Osmanlispor» mājās ar 2:0 uzvarēja «Steaua» futbolistus.

Pēc divām kārtām «Villarreal» ir četri, «Zurcih» un «Osmanlispor» pa trīs punktiem, bet «Steaua» ieguvusi vienu punktu.

Apakšgrupu turnīrs ilgs līdz decembrim, komandām izspēlējot divu apļu turnīru. Grupu pirmo divu vietu ieguvējas iekļūs 1/16 finālā, kur tām pievienosies UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīra grupu trešās vietas ieguvējas.

Vaņina pārstāvētā «Zurich» patlaban spēlē Šveices pēc spēka otrajā cīņā un UEFA Eiropas līgas turnīrā iekļuva, pateicoties uzvarai Šveices kausā. Nacionālajā čempionātā tā šosezon cīnās bez zaudējumiem, deviņos mačos tiekot pie septiņām uzvarām un divas spēles noslēdzot neizšķirti.

Vaņins UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā spēlē otro sezonu pēc kārtas - pērn viņš citu Šveices komandu «Sion» aizveda līdz sacensību 1/16 finālam.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048