20.09.2015. 22:06
Arī vakara spēlēs Eiropas futbola līgās piedalījušies vairāki Latvijas futbolisti. Komandu minimālas 1:0 uzvaras ar stabilu sniegumu sekmējuši Kaspars Dubra un Igors Tarasovs. Teicamas spēles arī mūsu vārtsargiem - savus vārtus neskartus nosargāja gan Andris Vaņins, gan Pāvels Šteinbors, palīdzot savām komandām svinēt panākumus.

Dienas pirmajā pusē portāls Sportacentrs.com jau ziņoja par Aleksandra Cauņas trako spēli Krievijas Premjerlīgas turnīrā, Artūra Zjuzina pirmo spēli Nacionālās līgas līderes Orenburgas ''Gazovik'' pamatsastāvā, Ivana Lukjanova rezultatīvu piespēli un Vitāliju Jagodinski, kurš savainojuma dēļ nebija ''Hoverla'' pieteikumā Ukrainas Premjerlīgas turnīrā.

Latvijas izlases centra aizsargs Kaspars Dubra nedēļas sākumā debitēja UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā spēlē pret Leverkūzenes ''Bayer'' (1:4). Arī Baltkrievijas augstākajā līgā šovakar Kaspars devās savas komandas sākumsastāvā un palīdzēja BATE gūt trīs punktus spēlē pret ''Torpedo'' (1:0). Dubra spēles izskaņā cieta vienā no epizodēm, kad pretinieks latvietim ar kāju trāpīja pa galvu, taču pēc neilgas pauzes Kaspars spēli turpināja. 20 spēlēs izcīnītie 49 punkti BATE ļauj atrasties drošās līderpozīcijās, tuvāko sekotāju Minskas ''Dinamo'' apsteidzot par 11 punktiem.

Polijas Ekstraklasē vēl vienu pilnu spēli aizvadījis Latvijas izlases balsta pussargs Igors Tarasovs, kurš Polijā spēlē centra aizsarga pozīcijā. Šovakar viņa pārstāvētā Bjalstokas ''Jagiellonia'' ar 1:0 pieveica kādreizējo Artjoma Rudņeva komandu Poznaņas ''Lech''. Deviņās spēlēs Tarasova ''Jagiollonia'' sakrājusi 14 punktus, kas atvēl 5. vietu 16 komandu konkurencē.

Šveices kausa 1/16 finālā visu spēli ''Sion'' vārtus sargāja mūsu izlases pamatvārtsargs Andris Vaņins. Katrā no puslaikiem pret ''Munsingen'' Šveices komanda guva pa vārtiem, 85. minūtē nopelnīja sarkano kartīti, bet tas netraucēja Vaņinam nosargāt savus vārtus neskartus ''Sion'' 2:0 uzvarā. Astotdaļfinālā ''Sion'' pretiniece būs spēcīgā ''Basel'' komanda.

Kipras spēcīgākajā čempionātā šovakar ''Nea Salamis'' 2:0 uzvaru pret ''Apollon'' kaldināja latviešu vārtsargs Pāvels Šteinbors. Pāvels Kipras čempionātā aizvadīja savu ceturto pilno spēli, bet pirmo reizi neielaida nevienus vārtus. Viņa pārstāvētā komanda pašlaik Kipras čempionātā ieņem 7. vietu 14 komandu konkurencē. Līdere ir ''Anarthosis'', kurā neveiksmīgi iepriekšējā sezonā iekļauties centās uzbrucējs Valērijs Šabala.

Savas komandas rezervē Kipras augstākajā līgā palika cits Latvijas vārtsargs Jānis Krūmiņš, kura ''Paphos'' ar 1:2 piekāpās ''Paralimni''. Čempionātā ''Paphos'' ierindojas 11. pozīcijā. Polijas 1. līgas turnīrā pie spēles laika netika Sergejs Kožans, bet viņa ''Bytow'' kompensācijas laika trešajā minūtē izlaida 2:1 pārsvaru pret ''Zawisza'' un zaudēja divus punktus (2:2). ''Bytow'' turnīrā ieņem 7. vietu starp 18 vienībām.

Izmantotie resursi:Live scores, results, fixtures, tables,...FlashScore.com: Live Soccer Scores, Livescore