10.12.2015. 21:59
Latvijas futbola izlases pamatvārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices kausa ieguvēja «Sion» UEFA Eiropas līgas apakšgrupu turnīra izšķirošajā, sestajā, mačā ceturtdien savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Anglijas premjerlīgas klubu «Liverpool», tādējādi sasniedzot turnīra izslēgšanas spēles.

Pirmajā puslaikā izteikts pārsvars laukumā piederēja viesiem, kuriem gan mača rezultātu atklāt neizdevās. Otrais spēles puslaiks iesākās ar bīstamu epizodi pie latvieša sargātajiem vārtiem, tomēr Vaņins tvēra Džeimsa Milnera izdarīto sitienu.

Neraugoties uz «Liverpool» lielāko bumbas kontroli, puslaika vidū mājiniekiem bija iespēja izvirzīties vadībā, tomēr arī otrā laukuma galā beļģu vārtsargs Simons Miņolē bija savu uzdevumu augstumos.

Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Anglijas premjerlīgas klubs teju izrāva uzvaru, bet Divoka Oridži sisto bumbu ķēra Vaņins. Atlikušajās spēles minūtēs viesiem tā arī neizdevās pārspēt latvieti un komandas nospēlēja neizšķirti, kas vietu izslēgšanas spēlēs deva abām šī dueļa dalībniecēm.

Otrā B apakšgrupas mačā Kazaņas «Rubin» no Krievijas ar 2:2 (1:0) viesos nospēlēja ar franču Bordo «Griondins», tomēr nespēja «Sion» atņemt vietu izslēgšanas spēlēs. Lai izslēgšanas spēles sasniegtu «Rubin», viņiem bija jāuzvar «Griondins», tajā pat laikā cerot, ka «Sion» piedzīvos zaudējumu.

Spēles rezultātu mača 31.minūtē atklāja «Rubin» uzbrucējs Maksims Kanuņņikovs, bet otrā puslaika vidū mājinieki piecu minūšu laikā izvirzījās vadībā. 14 minūtes pirms pamatlaika beigām tikko uz maiņu nākušais aizsargs Vitālijs Ustinovs panāca neizšķirtu, tomēr uzvaru izcīnīt atlikušajā spēles laikā viesiem neizdevās.

Apakšgrupu turnīru «Sion» sāka ar uzvaru 2:1 savā laukumā pār «Rubin». Otrajā kārtā Šveices klubs viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 ar «Liverpool», bet turpinājumā pretinieku laukumā uzvarēja «Girondins». Pēc tam «Sion» savā laukumā mača izskaņā panāca neizšķirtu 1:1 pret «Girondins», bet pirms divām nedēļām viesos ar 0:2 piekāpās «Rubin», nespējot priekšlaicīgi garantēt sev vietu nākamajā kārtā.

B apakšgrupas kopvērtējuma pēc sešām kārtām ar desmit punktiem uzvarēja «Liverpool», bet punktu no tās atpalika «Sion». Seši punkti tikmēr bija «Rubin» rēķinā, kamēr «Girondins» izcīnīja četrus punktus.

«Sion» ar 22 punktiem 18 spēlēs ieņem sesto vietu Šveices augstākajā līgā, bet «Liverpool» ar 23 punktiem 15 mačos ir astotā Anglijas premjerlīgas kopvērtējumā.

Pēdējo uzvaru nacionālajā čempionātā Sjonas futbolisti izcīnīja pirms mēneša, bet pēc tam sekoja neizšķirts un trīs zaudējumi. Savukārt «Liverpool» tikai svētdien pārtrauca četru uzvaru sēriju, kad premjerlīgas mačā izbraukumā ar 0:2 piekāpās vienai no turnīra pastarītēm Ņūkāslas «United».

Vaņins ir viens no četriem kandidātiem uz šī gada Latvijas labākā futbolista balvu. Uz titulu pretendē arī aizsargi Kaspars Dubra un Kaspars Gorkšs, kā arī pussargs Deniss Rakels.

Pēc divu apļu grupu turnīra UEFA Eiropas līgas izslēgšanas cīņās iekļūs katras grupas divas labākās komandas, kur tām pievienosies arī UEFA Čempionu līgas apakšgrupu trešās vietas ieguvējas. Izslēgšanas spēļu pāru izloze norisināsies nākamajā pirmdienā.

UEFA Eiropas līgas fināls nākamā gada 18.maijā notiks Šveices pilsētā Bāzelē.