16.09.2016. 07:39
Latvijas futbolista Andra Vaņina pārstāvētā Šveices otrās līgas komanda «Zurich» ceturtdien ar zaudējumu sāka UEFA Eiropas līgas grupu turnīru, ar rezultātu 1:2 (1:2) izbraukumā līdzīgā cīņā piekāpjoties Spānijas komandai «Villarreal».

Latvijas izlases vārtsargs laukumā aizvadīja visas 90 minūtes. Kaut dažbrīd Vaņins pieļāva kļūdas, vārtu zaudējumos viņu nevar vainot.

Mačs sākās šokējoši, jo jau otrās minūtes ievadā ar sitienu no gandrīz 30 metriem albānis Armando Sadiku atklāja rezultātu un izvirzīja vadībā «Zurich». Bumbu vairāk kontrolēja mājinieki, tomēr pirmā puslaika pirmajā pusē viņi Vaņina vārtus nopietni neapdraudēja. Turpinājumā «Villarreal» uzbruka arvien vairāk un 28.minūtē panāca izlīdzinājumu, kad ar ļoti precīzu sitienu no soda laukuma robežas izcēlās brazīlietis Ališandre Patu.

Kad jau likās, ka pirmais puslaiks noslēgsies neizšķirti, kompensācijas laika pašā ievadā pēc skaistas Patu un meksikāņa Honatana dos Santosa saspēles precīzs bija otrais no viņiem. Otrajā puslaikā «Zurich» futbolisti ļoti centās atspēlēties, bet tas viņiem tā arī neizdevās un nevienam no vārtsargiem nebija pārāk daudz darba. Vieni vārti gan tika gūti, tomēr 72.minūtē tos «Villarreal» neieskaitīja aizmugures stāvokļa dēļ.

«Villarreal» iepriekšējā sezonā ieņēma ceturto vietu Spānijas čempionātā, kā arī sasniedza UEFA Eiropas līgas pusfinālu. Vienība jauno sezonu sākusi ar vienu uzvaru un diviem neizšķirtiem, kas ar pieciem punktiem patlaban dod astoto vietu «La Liga» turnīrā.

Abas komandas spēlē L apakšgrupā, kuras vēl vienā pirmās kārtas mačā Turcijas klubs Ankaras «Osmanlispor» ar 2:0 (0:0) uzveica Bukarestes «Steaua» no Rumānijas, kas visu otro puslaiku pavadīja mazākumā. Vārtus spēles otrajā daļā guva Mali uzbrucējs Šeks Diabatē, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, kā arī nigērietis Aminu Umars.

Apakšgrupu turnīrs ilgs līdz decembrim, komandām izspēlējot divu apļu turnīru. Grupu pirmo divu vietu ieguvējas iekļūs 1/16 finālā, kur tām pievienosies UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīra grupu trešās vietas ieguvējas.

Vaņina pārstāvētā «Zurich» patlaban spēlē Šveices pēc spēka otrajā cīņā un UEFA Eiropas līgas turnīrā iekļuva, pateicoties uzvarai Šveices kausā. Nacionālajā čempionātā tā šosezon cīnās bez zaudējumiem.

Vaņins UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā spēlē otro sezonu pēc kārtas - pērn viņš citu Šveices komandu «Sion» aizveda līdz sacensību 1/16 finālam.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131