07.06.2015. 19:12
Latvijas futbola izlases pamatvārtsargs Andris Vaņins kopā ar viņa pārstāvēto «Sion» komandu svētdien izcīnīja Šveices kausu un nopelnīja atļauju nākamajā sezonā piedalīties UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

«Sion» svētdien ar 3:0 (1:0) pārliecinoši pārspēja valsts čempioni «Basel».

Mača rezultātu 18.minūtē atklāja senegāliešu uzbrucējs Musa Konate. Turpinājumā, otrā puslaika sākumā, spēle uz brīdi tika apstādināta skatītāju radītās nekārtības dēļ. Taču tad līdzjutēji tika nomierināti un cīņa atsākās.

Otrajā puslaikā «Sion» guva vēl divus bezatbildes vārtus. 51.minūtē precīzs bija Edimilsons Fernandešs, bet 60.minūtē 3:0 panāca portugālis Karlitušs.

Apsveicam valstsvienības vārtsargu Andri Vaņinu un ar izcīnīto Šveices kausu! Gaidām ar nepacietību izlasē! — Latvijas FF (@kajbumba)

Kā ierasts, Vaņins mačā pret «Basel» laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

Šī bija 13.reize, kad «Sion» piedalījusies Šveices kausa izcīņas finālā. Zīmīgi, ka Sjonas vienība arī uzvarējusi visās 13 reizēs. Savukārt Vaņins šajās sacensībās triumfēja otro reizi.

Šveices čempionāta kopvērtējumā «Sion» komanda ar 45 punktiem 36 spēlēs ieņēma septīto vietu desmit komandu konkurencē, bet kā pārliecinoša līdere ar 78 punktiem sezonu noslēdza «Basel» vienība. Savukārt Latvijas futbola uzbrucēja Edgara Gaurača pārstāvētā «Aarau» tika pie 30 punktiem, kas tai deva pēdējo - desmito - vietu.