23.10.2015. 06:17
Latvijas vārtsargs Andris Vaņins ceturtdien palīdzēja savai pārstāvētā Šveices futbola komanda Sion UEFA Eiropas līgas spēlē izbraukumā ar 1:0 (1:0) uzveikt Francijas vienību Bordo Girondins. Uzvaras vārtus viesu labā guva šveiciešu aizsargs Leo Lakruā.

Bordo vienības futbolisti jau pirmajās minūtēs apdraudēja Vaņina sargāto vārtu drošību, tomēr nesekmīgi. Mājiniekiem pirmā reālā iespēja izvirzīties vadībā bija dueļa 11.minūtē, taču Girondins pussarga Klemāna Šantoma raidīto bumbu lieliskā lēcienā atvairīja Vaņins.

Turpinājumā mājiniekiem bija vēl pāris labas iespējas, taču arī tās netika izmantotas. Turpretī pirmā puslaika 21.minūtē pēc standartsituācijas izspēles Girondins vārtsarga Sedrika Karaso atvairītā bumba nonāca viesu rīcībā, kuru pēc centrējuma soda laukumā ar galvu vārtos raidīja Lakruā.

Pēc zaudētajiem vārtiem mājinieki turpināja dominēt laukumā, bet tas nenoslēdzās ar rezultatīviem uzbrukumiem, un pārtraukumā komandas devās rezultāta tablo vēstot 1:0 Sion labā.

Tāpat arī otrajā puslaikā Bordo vienība nespēja atspēlēt zaudētos vārtus, turklāt pamatlaika beigās pēc uz maiņu nākušā tunisiešu pussarga Vabi Azrī noraidījuma mājinieki nonāca mazākumā. Viņa pārkāpums iesāka asumus laukumā un tā malās, kā dēļ uz tribīnēm tika izraidīts šveiciešu komandas galvenais treneris Didjē Tolo.

Palikuši bez trenera, Sion futbolisti spēja noturēt vadību un izcīnīja svarīgu uzvaru ar 1:0.

Tikmēr otrā B apakšgrupas mačā Anglijas premjerlīgas klubs Liverpool savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Kazaņas Rubin no Krievijas. Lai gan divas trešdaļas mača favorīti Liverpool aizvadīja vairākumā, tomēr nespēja uzveikt Rubin futbolistus.

Līdz ar to B apakšgrupas kopvērtējumā pēc trim kārtām līdere ar septiņiem punktiem ir Sion komanda, kurai ir ļoti labas izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Trīs punkti Liverpool rēķinā, kamēr pa diviem punktiem Girondins un Rubin kontā.

Nākamo spēli Sion aizvadīs pēc divām nedēļām, kad savā laukumā tiksies ar Girondins.

Kā zināms, Sion vienība vietu UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā ieguva šovasar, kad izcīnīja Šveices kausu. Vaņinam šī ir debija UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā.

Šosezon Sion Šveices čempionātā tikusi pie 15 punktiem 12 spēlēs, kas tai kopvērtējumā dod piekto vietu. Pēdējos četros Šveices čempionāta mačos Sion futbolisti spējuši izcīnīt vien punktu.

Tikmēr Girondins Francijas čempionātā ar 11 punktiem desmit spēlēs ir 14.vietā 20 komandu konkurencē. Pērnajā sezonā Bordo futbolisti turnīru noslēdza sestajā vietā.

Pēc divu apļu grupu turnīra UEFA Eiropas līgas izslēgšanas cīņās iekļūs katras grupas divas labākās komandas, kur tām pievienosies arī UEFA Čempionu līgas apakšgrupu trešās vietas ieguvējas.

UEFA Eiropas līgas fināls nākamā gada 18.maijā notiks Šveices pilsētā Bāzelē.