15.06.2016. 21:21
ASV tenisiste Koko Vandevei ar piekto mēģinājumu guva pirmo uzvaru pār Agņešku Radvaņsku, polieti trīs setos ar rezultātu 7:5, 4:6, 6:3 pieveicot Birmingemā. "Premier" turnīrs kājas savainojuma dēļ agri beidzās arī Belindai Benčičai.

Radvaņska Birmingemā sākotnēji nebija plānojusi spēlēt, bet pēc agrās izstāšanās no "French Open" paņēma "wild card". Savu pirmo un arī vienīgo pretinieci viņa bija pārliecinoši uzvarējusi visos četros mačos, tajos Vandevei nezaudējot ne seta. Tiesa, abas vēl ne reizi nebija sacentušās uz zālāja, kas ir Koko labākais segums.

Vandevei svētdien izcīnīja otro titulu pēdējos trīs gados Hertogenbošā, gūstot labu pārliecības devu pirms mača pret Radvaņsku. Amerikāniete šodien Anglijā ne vien labi izmantoja savu lielāko trumpi, kas ir serve, bet arī ar agresīviem "forehand" uzbrukumiem regulāri piespieda Radvaņsku sasteigt darbības, kas noveda pie pretinieces radītām kļūdām. Lai arī Vandevei bija par 20 nepiespiestajām kļūdām vairāk (33-13), tīri uzvarētajās izspēlēs viņa neprecizātes kompensēja ar uzviju (48-20).

Pieveicot 3. vietā esošo Radvaņsku, Vandevei guva karjeras pirmo Top 5 uzvaru. Viņa iepriekš divreiz bija uzvarējusi 6. vietā bijušas tenisistes – pērn Vimbldonā Luciju Šafāržovu un šogad Maiami Karlu Svaresu Navarro.

Aizvadot tikai otro turnīru pēc visas sarkanā māla sezonas izlaišanas, kārtējo savainojumu guva Belinda Benčiča. Šveices pirmā rakete ilgi nevarēja spēlēt muguras savainojuma dēļ, pagājušajā nedēļā atgriezās turnīrā Hertogenbošā (zaudējums pusfinālā), bet šodien mačā pret Irinu-Kamēliju Begu (4:6, 3:4) paslīdēja, gūstot kājas savainojumu. Lietus dēļ Birmingemā vēl nav izspēlētas divas 1. kārtas spēles.