22.01.2017. 15:15

Andželike Kerbere tāda stila spēlētājas bieži uzvar, pateicoties savai aizsardzībai, taču šodien arī tā nelīdzēja, jo Koko Vandevei nospēlēja žilbinošu maču, Vācijas tenisistei ar kļūdām palīdzot vien 2. seta sākumā, kad tika uzdāvināts breiks, to vēlāk viegli atspēlējot.

Kerbere 1. setā izturēja līdz piektajam geimam, bet sestajā notika mača pirmais breiks. Ieguvusi divas breikbumbas, Vandevei divreiz pēc kārtas iesita tīklā ar "backhand". Kerbere turpināja spēlēt uz amerikānietes neērto pusi, taču tagad tāda taktika neattaisnojās. Vandevei spēcīgi uzsita ar "backhand" pa līniju, nopelnot trešo breikbumbu, kuras izspēlē viņai diagonālais sitiens no kreisās puses – 4:2. Aiznākamajā geimā Koko ieguva vēl vienu, daudz vieglāku breiku, kad Kerbere spēja uzvarēt tikai vienā izspēlē.

Nupat uzvarējusi setā pret ranga līderi, Vandevei izgāza 2. seta sākumu, ar četrām kļūdām – diviem "forehand" autiem, "backhand" tīklā un dubultkļūdu – uzdāvinot Kerberei breiku. Pagājušā gada čempione vēlāk bija vadībā ar 3:1, turpinājumā vairs nedabūjot nevienu geimu. Vandevei noregulēja uzbrukumu un ar spēcīgām uzbrukumu sērijām uzvarēja piecos geimos pēc kārtas!

Vandevei tikai 68 minūtes ilgušajā mačā tīri uzvarētajās izspēlēs bija graujošs 30-7 pārsvars. Viņa uzvarēja 10 no 15 izspēlēm, kad devās pie tīkla. Koko karjeras lielākā uzvara, pirmoreiz pieveicot ranga 1. vietā esošo spēlētāju. Līdz šim viņas kontā bija tika viena Top 3 uzvara, to gūstot pagājušā gada jūnijā zālāja seguma turnīrā Birmingemā pret trešo raketi Agņešku Radvaņsku. Vandevei otro reizi tika līdz "Grand Slam" ceturtdaļfinālam, pirmais viņai bija 2015. gadā Vimbldonā.

Trīs minūtes īsākā mačā svētdien uzvarēja Vandevei nākamā pretiniece Garbinje Mugurusa, ar identisku rezultātu sagraujot Soranu Kirsteju, kurai sīvāku pretestību izrādīt liedza plaukstas locītavas savainojums. Rumāniete tā arī netika spēlē, to pabeidzot ar 29 nepiespiestajām kļūdām, kamēr Mugurusai bija tikai deviņas. Spānijas vadošā tenisiste, kurai pašai šajā turnīrā ir veselības problēmas (labā kāja), četros mačos nav zaudējusi ne seta.

Anastasija Pavļučenkova šomēnes otro reizi pieveica savu daudz titulētāko tautieti Svetlanu Kuzņecovu. Sezonas pirmajā nedēļā Sidnejā bija 7:5, 6:3, bet šodien vēl pārliecinošāks 6:3, 6:3. Svetai jau atkal pārāk daudz kļūdu, tāpat jāatzīmē Pavļučenkovas agresīvā spēle uzņemšanā, kas regulāri piespieda Kuzņecovu nospēlēt neprecīzi.

Pavļučenkovai ceturtdaļfinālu Melburnā sasniedza pirmoreiz, kas viņai ļauj lepoties ar pilnu "Grand Slam" komplektu. Proti, līdz ceturtdaļfinālam tikts visos četros lielajos turnīros. Viņas nākamā pretiniece būs Venusa Viljamsa, kura pirmajos četros mačos setus nav zaudējusi un šodien spēka tenisā pārspēja līdz 4. kārtai no kvalifikācijas tikušo Monu Bārtelu (6:3, 7:5).Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties