21.05.2015. 13:09
Nīderlandes Futbola federācijas (KNVB) vadītājs Mihaels van Prāgs oficiāli atsaucis savu kandidatūru Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidenta amatam.Informācija, ka van Prāgs un vēl viens FIFA prezidenta amata...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Informācija, ka van Prāgs un vēl viens FIFA prezidenta amata kandidāts portugāļu futbola leģenda Luišs Figu atsauks savu dalību, parādījās jau trešdien. Abi pārstāvji nolēmuši tādējādi atbalstīt citu kandidātu Jordānijas princi Ali bin al Huseinu.

Tiesa, vēl nav skaidrs, vai Figu tiešām atsauks savu kandidatūru.

"Pēc rūpīgām pārdomām un pārrunām ar dažādām iesaistītajām pusēm van Prāgs ir nolēmis atsaukt savu kandidatūru FIFA prezidenta amatam, tādējādi apvienojot spējos ar bin ali Huseinu," teikts van Prāga pārstāvju ziņojumā.

Šādi konsolidējoties, pretendenti cer vēlēšanās izrādīt nopietnāku pretestību līdzšinējam FIFA prezidentam Zepam Blateram.

Ja no vēlēšanām izstātos arī Figu, tas nozīmētu, ka Huseins būs vienīgais Blatera konkurents cīņā par FIFA prezidenta amatu, uz ko šveicietis pretendē piekto termiņu pēc kārtas.

Neraugoties uz to, ka Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) izteikusi vēlmi, lai Blaters tiktu nomainīts amatā, viņš joprojām tiek uzskatīts par galveno pretendentu uz uzvaru gaidāmajās vēlēšanās.

Kā zināms, aprīļa sākumā Blaters atklāja, ka vēlētos jaunus pasākumus, lai mazinātu Eiropas ietekmi futbolā. Tāpat Blaters bija izteicies, ka Āfrikas un Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību valstu zonas komandām vajadzētu piešķirt vairāk vietas Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Šveicieša oponenti ir pauduši bažas, ka sacensības par vietu dalīšanu nākamā Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā ietekmēs balsošanu par FIFA prezidenta amatu.

FIFA prezidenta vēlēšanas norisināsies 29.maijā, kad Cīrihē notiks 65.FIFA kongress.Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties