20.03.2014. 08:18

• Anglijas grandu duelī «Liverpool» sakauj Mančestras «United» 2014. g. 16. marts
  • Rūnijs pagarinājis līgumu ar Mančestras «United» 2014. g. 21. februāris

«United» trešdien savā laukumā ar 3:0 (2:0) uzvarēja «Olympiakos» un divu maču summā triumfēja ar rezultātu 3:2. Tāpat ceturtdaļfinālu sasniedza Vācijas un Eiropas vicečempione Dortmundes «Borussia», kas divu maču summā ar 5:4 pārspēja Krievijas klubu Sanktpēterburgas «Zeņit».

Van Pērsijs atbildes spēlē rezultātu atklāja 25.minūtē, kad bija precīzs no 11 metru soda sitiena atzīmes, bet pirmā puslaika kompensācijas laikā viņš panāca 2:0 mājinieku labā un neizšķirtu divu spēļu summā. Trešos vārtus uzbrucējs guva otrā puslaika pašā ievadā, ievedot «United» ceturtdaļfinālā. Saspringtajās cīņas pēdējās minūtēs van Pērsijs gan bija spiests laukumu traumas dēļ atstāt.

Mančestras kluba velsiešu pussargs Raiens Gigss trešdien 40 gadu vecumā kļuva par gados vecāko futbolistu, kurš piedalījies šī turnīra izslēgšanas spēlēs. Viņš laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

«United» komandai šī bija viena no sezonas svarīgākajām spēlēm, jo vienība sezonas gaitā pārtraukusi dalību abos Anglijas kausos, kā arī vairs reāli nepretendē uz valsts čempiontitula aizstāvēšanu.

Tikmēr «Borussia» komanda atbildes spēli uzsāka ar pirmajā mačā iekrāto divu vārtu handikapu, tomēr jau 16.minūtē brazīliešu uzbrucējs Halks izvirzīja vadībā viesus un dāvāja Krievijas klubam cerības uz izglābšanos. Pirmā puslaika izskaņā Sebastians Kēls panāca 1:1 un tādējādi atgrieza mājiniekus komfortablā situācijā. Divu spēļu summas iznākumu būtiski nemainīja arī venecuēliešu uzbrucēja Hosē Rondona gūtie vārti cīņas 73.minūtē, kas deva viesiem uzvaru mačā ar 2:1 (1:1).

«Borussia» izslēgšanas spēlēm izdevies kvalificēties otro sezonu pēc kārtas, kas ir labākais sasniegums kopš 1998.gada, kad tas izdevās trīs reizes pēc kārtas. Tikmēr Sanktpēterburgas komandai Čempionu līgas astotdaļfinālam izdevās kvalificēties otro reizi pastāvēšanas vēsturē, turklāt tas tika izdarīts par mata tiesu.

LETA jau vēstīja, ka turnīra ceturtdaļfinālā iekļuva arī Anglijas vienība Londonas «Chelsea», Spānijas klubs Madrides «Real», pašreizējie turnīra čempioni Minhenes «Bayern» no Vācijas, Spānijas vienības Madrides «Atletico» un «Barcelona», kā arī ambiciozā Francijas čempione Parīzes «Saint-Germain» (PSG).

Ceturtdaļfināla pāru izloze norisināsies piektdien.

Turnīra fināls plānots 24.maijā Portugālē, Lisabonā.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā turnīrā triumfēja Vācijas čempioni «Bayern», kas finālmačā ar 2:1 pārspēja citu šīs valsts komandu Dortmundes «Borussia».