06.07.2012. 22:08
Par jauno Nīderlandes futbola izlases galveno treneri kļūs slavenais Luiss van Gāls, vēsta laikraksts Telegraaf. Paredzams, ka sadarbība ar van Gālu, kurš amatā aizstās Bērtu van Mārveiku, tiks noslēgta uz diviem gadiem jeb līdz nākamā Pasaules kausa finālturnīra beigām.

Luiss van Gāls, visticamāk, kļūs par Bērta van Mārveika aizstājēju. Van Mārveiks nolēma atkāpties no amata pēc tam, kad Nīderlande, kas tika uzskatīta par vienu no galvenajām Eiropas čempionāta favorītēm, piedzīvoja pamatīgu fiasko, zaudējot visās trīs grupas spēlēs. Kā viens no neveiksmju cēloņiem tiek minēta atsevišķu spēlētāju attieksme un uzvedība - savstarpēji konflikti un milzīgi ego allaž bijusi liela Nīderlandes izlases problēma. Neilgi pirms savas atkāpšanās van Mārveiks pat paziņoja savu melno sarakstu jeb spēlētājus, ar kuriem turpmāk nevēlas strādāt. Sarakstā bija Halids Bulahrūzs, Joriss Mateisens, Džonijs Heitinga, Rafaels van der Vārts un Klāss Jans Huntelārs.

Van Gāls savulaik jau ir trenējis Nīderlandes izlasi, taču tā viņa vadībā pat nespēja kvalificēties 2002.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīram. Pēc tam van Gāls, kurš strādājis arī ar Amsterdamas "Ajax" un Alkmāras AZ, uz īsu brīdi atgriezās "Barcelona", pēc tam atkal pārņēma "Alkmaar", bet viņa pēdējā pieturvieta bija Minhenes "Bayern". Bavārijas kluba rindās van Gāls izcīnīja vienu Vācijas čempionu titulu un sasniedza Čempionu līgas finālu, taču 2011.gada aprīlī vājā snieguma dēļ tika atlaists. Van Gālam vajadzēja kļūt par "Ajax" tehnisko direktoru, taču tas "Ajax" iekšienē izraisīja vērienīgu konfliktu, kā dēļ pat atkāpās Uzraudzības padome, bet van Gāla apstiprināšana amatā tika atcelta.

Izmantotie resursi:Nieuws | Altijd op de hoogte van het laatste...Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties