17.07.2015. 19:20
"Tour de France" daudzdienu velobrauciena 13. posmā šodien uzvaru svinēja Beļģijas riteņbraucējs Gregs Van Avermaets. Finišā viņš apsteidza slovāku Peteru Saganu.

30 gadus vecais Gregs Van Avermaets izcīnīja pirmo individuālo uzvaru "Tour de France" posmā. Arī devītajā posmā viņš bija uzvarētāja godā – komandu sacensībās uzvarēja Van Avermaeta pārstāvētā "BMC Racing Team".

Šosezon beļģu riteņbraucējs triumfēja Beļģijas tūrē un bija labāko sešiniekā vairākās citās sacensībās. Jāpiebilst, ka pirms dažiem mēnešiem Van Avermaets tika turēts aizdomās par aizliegto vielu lietošanu, tomēr viņa vaina netika pierādīta.

Labāko desmitniekā šis posms neieviesa nekādas izmaiņas. Kopvērtējuma līderis Kristofers Frūms un pārējie favorīti finišēja septiņas sekundes vēlāk, līdz ar to britu sportists saglabāja pārsvaru (nepilnas trīs minūtes) pār tuvāko sekotāju Tīdžeju van Gārderenu.

Rīt sportisti veiks 179 kilometrus garo 14. posmu, kas būs līdzīgs šodienas etapam. Lielākā daļa posma tiks braukta pa līdzenu trasi, bet beigās būs vairāki kāpumi. Tūre noslēgsies 26. jūlijā ar 21. posma finišu Elizejas laukos Parīzē.