12.03.2014. 12:37
Šovakar pulksten 19:00 Turcijas galvaspilsētā Ankarā ULEB Eiropas kausa astotdaļfināla atbildes spēlē Kristapa Valtera pārstāvētā „Aykon TED” uzņems Kārļa Muižnieka trenēto Južnijas „Khimik”, ko pārstāv Latvijas valstsvienības spēka uzbrucējs Rolands Freimanis.

Pirms nedēļas „Khimik” aizvadīja mājas spēli...Stambulā. Nestabilās situācijas Ukrainā dēļ „Khimik” zaudēja mājas priekšrocības, tomēr tāpat spēja izcīnīt uzvaru nosacītajā „mājas” mačā. Spēles scenārijs bija intrigas pilns – mājinieki sāka pārliecinošāk, taču „Khimik” mācēja atspēlēt desmit punktu deficītu un izvirzījās vadībā. Divas minūtes pirms beigām Ankara atspēlējās no mīnus septiņi, taču atlikušajā laikā Lebrona Džeimsa bērnības draugs Romeo Treviss nodrošināja ukraiņu komandas panākumu ar 75:71. Četru punktu starpība gan nav nozīmīgs pārsvars – teorētiski to iespējams atspēlēt pat viena uzbrukuma laikā.

To šovakar paveikt pēc iespējas ātrāk centīsies „Aykon TED”, kas spēlēs savā zālē. Tiesa, uz „sestā spēlētāja” palīdzīgu roku Valtera pārstāvētā komanda var necerēt – 10 400 vietu ietilpīgajā Ankaras arēnā vidēji uz mačiem Eirokausā nākuši vien 621 skatītājs. Uz sezonas pirmo maču (tieši pret „Khimik”) atnāca vispār tikai 220 līdzjutēji... Ankarā cilvēku sirdis pieder citam pilsētas klubam „Turk Telekom”. Interesanti, vai un kādu iespaidu atstās netipiskie laika apstākļi Ankarā. Turcijas galvaspilsētā šorīt bija neliela sniega kārtiņa un divreiz vēsāks nekā Rīgā.

Romeo Treviss pirmajā mačā guva 19 punktus un izcīnīja deviņas bumbas, bet produktīvāks bija amerikāņu aizsargs Pols Dileinijs, kuram 15 punkti, 11 izprovocētas piezīmes un astoņas bumbas. Rolands Freimanis 21 minūtē izcēlās ar sešiem punktiem un divām bumbām. Ankaras labā pa 18 punktiem guva Klejs Takers un Vladimirs Golubovičs, kuram arī 11 bumbas. Kristapam Valteram deviņi punkti un septiņas rezultatīvas piespēles 32 nospēlētajās minūtēs.

Lai kura komanda arī uzvarētu šajā duelī, tā pirmo reizi vēsturē iekļūs ULEB Eiropas kausa ceturtdaļfinālā, jo abas komandas ir turnīra debitantes. Dueļa uzvarētāja ceturtdaļfinālā cīnīsies pret Kazaņas „Unics” un „ČEZ Nymburk” pāra uzvarētāju.

Šovakar noskaidrosies arī Ainara Bagatska un Oskara Ernšteina trenētās Jāņa Strēlnieka pārstāvētās Kijevas „Budivelnik” pretiniece ceturtdaļfinālā - „Lietuvos Rytas” mājās centīsies atspēlēt sešu punktu deficītu (82:88) pret Belgradas „Crvena Zvezda”.

A: Nanterre 153, Budivelnik 162B: Aykon TED AnkaraKhimikC: Khimki – Valencia BasketD: Nizhny Novgorod – BešiktašE: Hapoel Jerusalem – Ratiopharm UlmF: Alba Berlin 187, Dinamo Sassari 176G: Unics Kazan – ČEZ NymburkH: Lietuvos rytas – Crvena Zvezda

Astotdaļfinālos, ceturtdaļfinālos, pusfinālos un finālā uzvarētājus noskaidro divu cīņu summā. Astotdaļfināli notiks 4. un 12. martā, otro spēli aizvadot augstāk izsētās komandas laukumā. Ceturtdaļfināli risināsies 18. un 26. martā, pusfināli paredzēti 1. un 9. aprīlī, bet finālspēles notiks 1. un 7. maijā.

A: Budivelnik – H pāra uzvarētājsB: B pāra uzvarētājs – G pāra uzvarētājsC: C pāra uzvarētājs – Alba BerlinD: D pāra uzvarētājs – E pāra uzvarētājs

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Aykon TED Ankara - Khimik Yuzhne
11.36  23.10  Veic Betsafe likmi!
72% 0% 28%
  Visas spēles

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048