25.12.2013. 20:27
Trešdien Turcijas Basketbola līgā pie uzvaras tika latviešu saspēles vadītāja Kristapa Valtera pārstāvētā Ankaras "Aykon TED", bet jau otrdien pie panākumiem Ukrainas superlīgā tika Ainara Bagatska un Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Kijevas "Budivelnik", kā arī Ivara Timermaņa "Cherkaski Mavpy", kas uzveica Agra Galvanovska un Žaņa Peinera "Mykolaiv".

Jau vakar spēles Ukrainas superlīgā aizvadīja latviešu pārstāvētās komandas. Ainara Bagatska un Oskara Ernšteina trenētā čempione Kijevas "Budivelnik" mājās kontrolēja spēli visu tās gaitu un ar rezultātu 90:75 apspēlēja vienu no turnīra tabulas pastarītēm Dņepropetrovskas "Dnipro".

Jānis Strēlnieks uzvarētāju rindās laukumā devās pamata pieciniekā, spēlēja nepilnas 27 minūtes, guva deviņus punktus (2p. 1/2, 3p. 2/4, s.m. 1/2), atdeva četras rezultatīvas piespēles, izprovocēja trīs piezīmes, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva divas kļūdas un saņēma vienu piezīmi.

"Budivelnik" tā bija sestā uzvara 11 spēlēs, un komanda ieņem sesto pozīciju turnīra tabulā.

Pie desmitās uzvaras 11 mačos tika Kārļa Muižnieka trenētā Južnijas "Khimik", kas viesos ar 79:72 uzveica "Azovmash", saglabājot pirmo pozīciju turnīra tabulā. Rolands Freimanis uzvarētāju rindās spēlē iesaistījās no soliņa, spēlēja 19 minūtes un 14 sekundes, guva deviņus punktus (2p. 1/4, 3p. 2/2, s.m. 1/2), izcīnīja septiņas bumbas, atdeva vienu piespēli, bloķēja vienu metienu, reizi tika bloķēts pats, izprovocēja vienu piezīmi un saņēma piecas.

Tikmēr Agra Galvanovska un Artūra Štālberga vadītā "Mykolaiv" viesos piedzīvoja septīto neveiksmi desmit spēlēs, ar rezultātu 72:84 atzina "Cherkaski Mavpy" pārākumu. Zaudētājiem Žanis Peiners devās laukumā sākuma pieciniekā, spēlēja gandrīz 30 minūtes, guva 13 punktus (2p. 4/8, 3p. 0/2, s.m. 4/10), atdeva četras piespēles, izprovocēja četras piezīmes, pārtvēra trīs bumbas, izcīnīja vienu bumbu un bloķēja vienu metienu, kā arī pats tika bloķēts divas reizes, kļūdījās reizi un saņēma divas piezīmes.

"Cherkaski Mavpy", kas izcīnīja ceturto uzvaru desmit mačos, rindās Ivars Timermanis spēlēja pamata pieciniekā, laukumā bija teju 26 minūtes, guva 15 punktus (2p. 0/1, 3p. 5/10), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva trīs piespēles, pieļāva divas kļūdas, reizi tika bloķēts un trīskārt pārkāpa noteikumus.