10.07.2014. 11:33
Prestižākajām Baltijas vieglatlētikas sacensībām – Valsts prezidenta balvai šogad 18. jūlijā apritēs 20. gadskārta. Par godu garajai sacensību vēsturei un zīmīgajai jubilejai, pasākuma organizatori SIA „Vidzemes Olimpiskais centrs” veido video stāstu sēriju, kur iepriekšējo gadu kausu ieguvēji dalās savos iespaidos un dažādajās pieredzēs par Prezidenta balvas kausa izcīņu Valmierā.

Valsts prezidenta balva vieglatlētikā pirmo reizi Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā norisinājās jau 1995. gadā. Kā jebkurā no sporta veidiem, arī starp Baltijas valstu vieglatlētiem vienmēr ir bijusi liela sāncensība, tāpēc Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības kopš 2012. gada tika pielāgotas formātam, kad savā starpā par uzvarētāju kausu cīnās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu izlases.

Līdz sacensību sākumam portāla prezidentabalva.lv sadaļā "video" tiks publicēti sagatavotie stāsti ar kausu ieguvējiem, kuri dalās savās atmiņās par startiem Valmierā, sacensību norisē, kā arī kuriozos un neveiksmēs. Tā, piemēram, lodes grūdējs Māris Urtāns atklāj aizkulises par muļķīgi neiegūto Prezidenta kausu 2011. gadā, tāllēcēja Jeļena Blaževiča atminās lēcienu, kas varēja kļūt par Latvijas rekordu, savukārt soļotājs Aigars Fadejevs pat nenojautis, ka uzstādītais rezultāts kļuvis par nacionālo rekordu.

Šogad, turpinot tradīciju, sacensību atklāšanas ceremonijas laikā tiks godinātas Latvijas vieglatlētikas leģendas un pieminēti viņu sasniegumi, kā arī tiks sumināti iepriekšējo deviņpadsmit Prezidenta kausu ieguvēji. Iepriekšējā gadā tika godināti Latvijas šķēpmešanas veterāni, savukārt 2012. gada atklāšanas ceremonijā tika godināti soļotāji.

Tradicionāli pasākuma atklāšanas ceremonijā piedalās Latvijas Valsts prezidents, kurš pēc sacensībām īpašā pieņemšanas ceremonijā prezidenta pilī apbalvo kausu ieguvējus. Prezidenta kausi tiek pasniegti piecās nominācijās – spēcīgākajai komandai, individuāli labākajam vieglatlētam un vieglatlētei, kā arī labākajai sieviešu un vīriešu komandai.Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties