21.01.2015. 20:24
Baltijas Basketbola līgas grupu turnīra pēdējā mačā zaudējumu cieta "Liepāja/Triobet", ar 80:92 piekāpjoties "Juventus" un iegūstot otro vietu grupā. Savukārt B grupā pirmā vieta "Valmieras" komandai, kura šodien pārspēja TTU ar 74:66.

C grupā lielākā intriga jau bija atrisināta, jo "Nevežis" bija zaudējusi cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs. Vēl gan bija jānoskaidro pirmās vietas ieguvēja, un par šo godu spēkojās "Juventus" un "Liepāja/Triobet". Pirmajā puslaikā rezultāts attīstījās visai līdzvērtīgi, taču nelielu pārsvaru tomēr ieguva mājinieki lietuvieši (44:38). "Liepājai" lielas problēmas sagādājas Sauļus Kulvieša tālmetieni, un trešajā ceturtdaļā deficīts pieauga jau līdz 14 punktiem.

Ceturtajā ceturtdaļā liepājnieki pieļāva mazāk kļūdas, turklāt palīdzēja arī tas, ka vairāki pretinieku spēlētāji tika iedzīti piezīmju problēmā, taču būtiski samazināt rezultāta starpību neļāva arī Mareka Jurevičus precizitāte. Izskaņā zaudējums ar 80:92. Jurevičus spēli noslēdza ar 22 punktiem, bet Arnolds Helmanis pievienoja 19.

Arī B grupā uzvarētāja liktenis vēl nebija izšķirts, turklāt vēl norisinājās sīva cīņa par piekto vietu. Uz to pretendēja TTU, kura viesos spēkojās ar "Valmieru", un "Prienai", kurai teorētiski vieglāks pretinieks "TLU/Kalev" izskatā. "Valmiera" uzvaras gadījumā saglabātu pirmo vietu grupā, līdz ar to daudz lieku vaļību neatļāvas. Pirmajā puslaikā gan tikai divu punktu pārsvars 45:33, taču pamazām TTU, kurai bija pieteikti tikai astoņi basketbolisti, tika atstāta arvien tālāk aizmugurē, un beigās uzvara ar 74:66.

17 punktus guva no VEF izīrētais Aigars Šķēle, bet 16 pievienoja Džastins Hērts. "Valmiera" šajā mačā trāpīja 11 tālmetienus no 27, kā arī pieļāva tikai 11 kļūdas.

"Jēkabpilij" savukārt bija jācīnās ar "Lietkabeli", un veiksmīgu maču aizvadīja Andrejs Šeļakovs, savācot "double-double" (24+12). Ar to gan izrādījās par maz, lai pārspētu Lietuvas komandu, kura pēdējā ceturtdaļā uzvarēja ar 23:11 un visā mačā ar 81:74. 16 punkti "Jēkabpils" sastāvā Teiloram, bet komandai nācās samierināties ar trešo vietu grupā, jo arī pirmajā savstarpējā spēlē uzvaru bija svinējis "Lietkabelis" (84:74).

"Jēkabpils" - "Lietkabelis" 74:81 (21:20, 17:19, 25:19, 11:23)Jēkabpils: Šeļakovs 24 (12 atl.b.), Teilors 16, Štelmahers 12, Virsis 9, Sokolovs 6, Veselovs 4, Čukins 2, Dušelis 1

"Valmiera" - TTU 74:66 (18:18, 17:15, 22:18, 17:15)Valmiera: Šķele 17, Hērts 16, Čižausks 13, Vītols 7, Douvers 7, Dārgais 5, Vīņauds 5, Apsītis 2, Rozītis 2

"Juventus" - "Liepāja/Triobet" 92:80 (22:18, 22:20, 27:19, 21:23)Liepāja/Triobet: Jurevičus 22, Helmanis 19, G. Antrops 10, Žeļonis 7, Blaus 6, J. Antrops 5, Mažutis 5, Džonsons 4, Miglinieks 2