24.01.2014. 21:11
Baltijas basketbola līgā „Valmiera” izbraukumā pie A grupas pēdējās vietas īpašnieces igauņu „Tyco Rapla” izlaidusi pirmajā puslaikā iekrāto pārsvaru un sīvā mačā piedzīvojusi zaudējumu ar 68:71.

„Valmiera” maču uzsāka veiksmīgi un pēc pirmā puslaika bija ieguvusi 13 punktu pārsvaru. 28 no komandas 43 punktiem bija atnesuši divi spēlētāji, proti, Jānis Kaufmanis (16) un Ernests Kalve (12).

Tiesa, trešajā ceturtdaļā valmieriešu pārsvars ātri kusa, un ceturto ceturtdaļu komanda bija spiesta uzsākt ar minimālu pārsvaru (56:55), kurš gan ātri tika zaudēts. Neko daudz nepalīdzēja arī piezīmju problēma (Elksnim piecas, Kalvem un Kaufmanim pa četrām), un pāris minūtes pirms pamatlaika beigām neizšķirts „Valmiera” jau iedzinējos ar -4.

Kaufmanis gan trīs punktus atspēlēja, un Kaspars Cipruss pēdējā minūtē bloķēja igauņu spēlētāju, tādējādi sniedzot komandai uzbrukuma iespēju, taču Kaufmaņa kļūda to izniekoja, un „Tyco Rapla” izrāva uzvaru ar 71:68.

Kaufmanis šajā mačā izcēlās ar 24 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, bet Kalve ar pagalam sliktu precizitāti no tālmetienu līnijas (1/8) pievienoja 18 punktus. „Valmiera” līdz ar to 10 BBL spēlēs zaudējusi jau piecas reizes.

Tyco Rapla- Valmiera 71:68 (12:19, 18:24, 25:13, 16:12)Tyco Rapla:Fifolts 16, Lāne 11, kaldre 11, Sisičs 8, Pāsoja 6, Dorbeks 6, Metsalu 5, Vūlaids 5, Parns 3Valmiera: Kaufmanis 24, Kalve 18, Amoliņš 8, Cipruss 6, Elksnis 5, Dārgais 4, Ziediņš 1, Iļjins 1

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801