08.12.2013. 20:44
Vienīgajā šīs dienas Latvijas basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas spēlē "Latvijas Universitāte" basketbolisti savā laukumā uzņēma Valmieras komandu. Līdzīgi kā abu komandu pirmajā tikšanās reizē Valmierā, valmierieši bija pārāki ar rezultātu 62:51.

Abas šīs komandas ar spēli Valmierā iesāka šo LBL sezonu. Valmierieši 1. oktobrī uzvarēja ļoti rezultatīvā spēlē ar rezultātu 101:91, bet nu jau tikuši pie 10 uzvarām 13 mačos, LBL turnīra ietvaros nepiedzīvojot zaudējumu jau kopš 9. novembra, kad tika zaudēts "Jelgavai" (70:86). Tikmēr LU vienībai izdevies tikt vien pie četriem panākumiem tik pat cīņās, pēdējo uzvaru izcīnot 24. novembrī pret Saldus komandu.

Šo spēli ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem pirmajā minūtē sāka LU basketbolisti, kam sekoja Viktora Iļjina un Dāvja Geka precīzie metieni. Līdzīga abu komandu cīņa turpinājās līdz pirmās ceturtdaļas vidum, kad valmierieši bija iekrājuši nelielu piecu punktu pārsvaru (13:8). Sekoja vēl viens neliels viesu izrāviens, pirmajai desmitminūtei noslēdzoties ar rezultātu 19:10 Valmieras komandas labā.

Otrās ceturtdaļas ievadā LU komanda spēja atspēlēt četrus punktus, bet ar to bija krietni par maz. "Valmiera" spēlētāji uzreiz atbildēja ar 8:0 izrāvienu, izvirzoties vadībā ar rezultātu 29:16. Viesu komanda turpināja dominēt laukumā līdz pat pirmā puslaika beigām, dodoties lielajā pārtraukumā pārliecinošā vadībā - 35:23. Ļoti labi pirmajā puslaikā laukumā darbojās no "VEF Rīga" komandas pārnākušais valmierietis Viktors Iļjins, kurš bija rezultatīvākais savā komandā ar 10 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām.

Otro puslaiku ļoti veiksmīgi sāka LU basketbolisti. Cīnoties ar jaunu apņēmību, mājiniekiem izdevās veikt 11:1 izrāvienu. To ar precīzu tālmetienu pārtrauca Geks, atjaunojot piecu punktu starpību. Nākamo trīs minūšu laikā neviena no komandām nespēja gūt punktus. Tad "Valmiera" basketbolisti veica jaunu 8:2 izrāvienu, kas viesiem ļāva iegūt 11 punktu pārsvaru. Atlikušajās divās minūtēs trešajā ceturtdaļā komandām ar punktu gūšanu nevedās, kas Valmieras komandai pēdējo desmitminūti ļāva sākt pie labvēlīga rezultāta 48:36.

Ceturtajā ceturtdaļā nerezultatīvā abu komandu cīņa turpinājās. Līdz tās vidum LU spēja atspēlēt četrus punktus, samazinot rezultāta starpību līdz astoņiem punktiem (42:50). Tālāks izrāviens no studentu puses gan nesekoja. Sandis Amoliņš ar trīs punktu gājienu spēja atjaunot 11 punktu starpību, kad atlicis spēlēt bija četras ar pusi minūtes. Šajā laikā mājinieki nespēja lauzt cīņas gaitu un sāasināt mača galotni. Valmieras komanda noveda spēli līdz sekmīgam noslēgumam, izcīnot kārējo panākumu ar rezultātu 62:51.

Uzvarētāju labā 16 punktus guva Dāvis Geks, bet ar 13 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Viktors Iļjins. LU rindās rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Jānis Eiduks.

"Latvijas Universitāte" - "Valmiera" 51:62 (10:19, 13:16, 13:13, 15:14)LU: Eiduks 11, Lūsis 9 (8 ab), Ošiņš 8 (7 ab), Vītols 8, Darģis 7, Aizpurs 4, Strazdiņš 2, Saknītis 2, Bikše, Zēbergs, Brizgalovs, Ginters."Valmiera": Geks 16, Iļjins 13 (9 ab), Dārgais 9 (7 ab), Amoliņš 7, Kaufmanis 7 (6 ab), Gabrāns 5 (7 rezult. piesp.), Cipruss 5 (6 ab) Ziediņš, Elksnis, Saulītis.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība