24.09.2015. 22:13
Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandas aktīvi turpina gatavoties čempionāta sākumam. Šovakar spēles aizvadīja BK ''Valmiera'' un BK ''Jelgava'', tomēr abām komandām galotnēs nācās atzīt pretinieku pārākumu - valmierieši zaudēja igauņu Tartu ''Rock'' (79:81), bet jelgavnieki piekāpās Lietuvas ''Delikatesas'' - 76:80.

Valmiera/ORDO'' šovakar pret Tartu ''Rock'' visas spēles garumā cīnījās ļoti līdzīgi, pēc 20 minūtēm atrodoties pat nelielā trīs punktu vadībā - 41:38. Diemžēl pēc lielā pārtraukuma mājinieki bija nedaudz labāki un galarezultātā sagādāja valmieriešiem zaudējumu ar 79:81.

Ainara Zvirgzdiņa trenētās komandas sastāvā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Latvijas izlases basketbolists Haralds Kārlis. Viktors Iļjins izcēlās ar 13 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, bet vēl 12 punktus pievienoja Mārtiņš Laksa.

Mārtiņa Gulbja vadītā ''Jelgava'' aizvadīja pagalam neveiksmīgas 25 minūtes pret Jonišķu ''Delikatesas'', pamanoties nonākt iedzinējos pret Lietuvas pēc spēka 2. līgas komandu pat ar mīnus 26 (35:61). Skaidrs, ka šāds nav komandu spēku samērs. Atspēlēšanās bija gaidāma, taču tas notika ļoti strauji, kas galotnē deva pat cerības. Diemžēl pie 75:77 Agņa Čavara metiens tika nobloķēts, pretinieki realizēja divus soda metienus - galarezultātā zaudējums ar 76:80.

20 punkti šajā spēlē saspēles vadītājam Kristapam Pļavniekam, ar 14 atzīmējās komandas jaunieguvums Harijs Rubenis, bet 12 pievienoja Andris Justovičs. Jelgavnieki ar ''Delikatesas'' basketbolistiem atkārtoti tiksies 26. septembrī, bet sestdien mačs norisināsies Joniškos.

''Valmiera'' Aldaris LBL sezonu iesāks 30. septembrī viesos pret Rīgas VEF, bet jelgavnieki dienu iepriekš viesosies pie ''Jūrmalas/Fēnikss'' komandas.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222