15.01.2014. 09:29
BK „Valmiera” ir vienojusies ar labi pazīstamo latviešu basketbolistu Ernestu Kalvi par spēlētāja pievienošanos komandai līdz sezonas beigām. Šīs sezonas pirmo pusi 26 gadus vecais uzbrucējs aizvadīja Itālijas A sērijas komandā “Vanoli CR”.

202 cm garajam un 95 kg smagajam uzbrucējam šī būs atgriešanās BK „Valmiera” sastāvā, jo basketbolists komandu pārstāvēja arī 2011./2012. gada sezonas pirmajā pusē. BK „Valmiera” sastāvā Latvijas Basketbola līgā Ernests Kalve aizvadīja 17 spēles, kurās vidēji guva 18.8 punktus un izcīnīja 6.3 atlēkušās bumbas. Ernesta spilgtais sniegums nepalika nepamanīts un basketbolists saņēma LBL oktobra un novembra vērtīgākā spēlētāja titulus.

Ernests Kalve sevi pierādīja kā vienu no spilgtākajiem savas paaudzes basketbola talantiem, Eiropas U-18 (2005. gads Belgrada, Serbija) un U-20 (2006. gads Izmira, Turcija) čempionātos viņš kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju, attiecīgi gūstot 22.5 un 20.5 punktus vidēji spēlē. Savu profesionālo karjeru Kalve uzsāka 2005.gadā, kad no “Ķeizermežs” pārgāja uz tā laika vienu no Eirolīgas vadošajām komandām “Benetton Treviso”, ar kuru 2006.gadā viņš kļuva par Itālijas čempionu. Pēc “Benetton Trevizo” Kalve pārstāvējis “Giessen 46ers” (Vācija), “ASK Rīga”, BK “Ventspils”, “Nevežis” (Lietuva), BK „Valmiera”, “Trabzonspor” (Turcija), “Szolnoki Olaj” (Ungārija) un šīs sezonas pirmajā pusē “Vanoli CR” (Itālija).

Latvijas pieaugušo izlasi Ernests Kalve pārstāvējis laika posmā no 2007. līdz 2011. gadam, piedaloties 2009. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

BK „Valmiera” ģenerālmenedžera Mārtiņa Bērziņa komentārs: „Ilgāku laiku bijām augstas klases 3.numura meklējumos un beidzot ir izdevies tādu atrast Ernesta Kalves personā. Vairākas nedēļas aizvadījām sarunu procesā ar Ernestu un viņa aģentu, tādēļ ir liels gandarījums, ka spēlētājs, kurš sezonas pirmo pusi pavadījis Itālijas augstākajā līgā jeb A sērijā, un, par kuru bija interese arī no citiem Eiropas klubiem, piekritis sezonas otro pusi spēlēt tieši BK „Valmiera” sastāvā. Ar Ernestu līgums ir noslēgts līdz sezonas beigām.”

BK "Valmiera” jaunākais papildinājums spēlēs ar formas tērpa numuru 22 un, ja visas juridiskās formalitātes tiks sakārtotas, tad pirmo spēli aizvadīs jau šovakar Zemgales Olimpiskajā centrā pret BK "Jelgava”. Savukārt Valmieras līdzjutēju priekšā pirmo maču Kalve aizvadīs sestdien, 18. janvārī pret “Barons kvartāls”.

Informāciju sagatavoja: Emīls OzerinskisBK „Valmiera”sabiedrisko attiecību un mārketinga speciālistsDaugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties