13.05.2013. 23:25
«Valmieras» komanda pirmdien panāca izšķirošo, piekto, spēli «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) sērijā par trešo vietu. Dueļa ceturtajā mačā «Valmiera» dramatiskā cīņā ar 88:85 (21:17, 23:28, 20:24, 24:16) izbraukumā pieveica «Barons kvartāls» komandu, sērijā līdz trijām uzvarām panākot neizšķirtu 2-2.

Pēc samērā līdzīgas cīņas visa mača garumā septiņas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Džamars Digss panāca «Barons kvartāla» lielāko pārsvaru mačā (76:66). Jau nākamajā uzbrukumā Edmunds Elksnis atbildēja ar diviem punktiem ar sodu, un arī turpinājumā valmierieši nepadevās, četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām jau samazinot deficītu līdz 75:77.

Laukumā turpinājās sīva cīņa, un pēdējā minūtē Agnis Čavars panāca arī 82:83. Visi nākamie «Barons kvartāla» uzbrukumi bija neveiksmīgi, un Jānis Kaufmanis sākumā vadībā izvirzīja valmieriešus, bet vēlāk viņi arī noturēja dramatisku uzvaru.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 gūtajiem punktiem bija Raimonds Gabrāns, 16 punktus sameta Kaufmanis, bet 14 pievienoja Artjoms Butjankovs.

Reklāma

Savukārt «Barons kvartāla» vienībā pa 19 punktiem guva Digss un Tailers Keins.

Piektā spēle trešdien notiks Valmierā.

Sērijas pirmajā mačā «Barons kvartāls» izcīnīja uzvaru izbraukumā ar rezultātu 59:54, otrajā spēlē rīdzinieki savā laukumā sagrāva pretiniekus ar 93:77, bet trešajā duelī savā laukumā pārāka ar 91:79 bija «Valmiera».

Pamatturnīrā abas komandas savā starpā tikās četras reizes, trīs uzvaras izcīnot valmieriešiem.

Izslēgšanas turnīrā «Valmiera» sākotnēji ceturtdaļfinālā ar 2-1 pieveica «Latvijas Universitātes» (LU) basketbolistus, bet «Barons kvartāls» ar 2-0 pārspēja «Jēkabpili». Savukārt pusfinālā «Valmiera» un «Barons kvartāls» divās spēlēs piekāpās attiecīgi «Ventspils» un «VEF Rīga» komandām.

LBL finālsērijā starp čempionvienību «VEF Rīga» un «Ventspili» pirmās divas spēles notika vien sestdien un svētdien, un šajā sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts ir 1-1. Sērija aizkavējusies, jo rīdzinieki joprojām turpina dalību VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) izslēgšanas turnīrā, turklāt pagaidām nav zināms, kad risināsies nākamie mači.