25.02.2017. 20:45

Valmierieši ar liepājniekiem šajā sezonā aizvadījušas divas savstarpējās spēles. Oktobra izskaņā Liepājā kurzemnieki izcīnīja uzvaru ar divu punktu pārsvaru 69:67, bet pēdējā savstarpējā spēlē pirms gadu mijas valmierieši reabilitējās ar rezultātu 86:84. Līdz ar to varēja gaidīt sīvu spēkošanos arī šajā mačā. Spēlei papildus intrigu piedeva arī bijušā Latvijas izlases saspēles vadītāja Kristapa Valtera debija "Valmieras/Ordo" sastāvā.

Spēles ievadā komandas apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem, bet tam sekoja teju divu minūšu ilgs nerezultativitātes periods. Eštonam Mičelam izdevās pārtraukt to ar precīzu tālmetienu, bet pēc četrām spēlētām minūtēm valmierieši atradās vadībā ar 7:4. Liepājnieki spēlēja gana labi, lai turētos līdzās pretiniekiem, mazliet mazāk nekā četras minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām panākot izlīdzinājumu (12:12). Šajā brīdī debiju Valmieras komandas rindās piedzīvoja Kristaps Valters, nomainot Damjēru Pitsu. Uzreiz pēc tam Haralds Kārlis atzīmējās ar tālmetienu, bet otrā laukuma galā ar to pašu atbildēja Roberts Krastiņš. Līdz ceturtdaļas beigām abas komandas pabija vadībā, bet gala rezultātu ar precīzu tālmetienu uzstādīja Krists Pīternieks - 19:17.

Otrās ceturtdaļas ievadā vadībā turējās viesi, iekrājot četru punktu pārsvaru, bet tad "Valmiera/Ordo" veica izrāvienu, pārņemot vadības grožus savās rokās (25:22). Produktīvāk nekā ierasts Liepājas komandas rindās darbojās Krists Pīternieks, kurš pirmais starp abu komandu spēlētājiem guva 10 punktus, palīdzot savai komandai atgriezties vadībā (31:29). Ceturtdaļas otrajā pusē ar četriem punktiem pēc kārtas atzīmējās Artūrs Bērziņš, bet pēc tam ātro uzbrukumu noslēdza Mičels, valmieriešiem esot vadībā ar 35:31. Cīņa turpināja ritēt punkts punktā, pēc Artjoma Butjankova negribīgi precīzā tālmetiena rezultātam atkal kļūstot neizšķirtam (37:37). Atlikušajā pusotrā minūtē komandas punktus guva no soda metiena atzīmes, puslaiku uzvarot "Liepājai/Triobet" - 39:38.

Otrā puslaika ievadā liepājnieki nerealizēja savus metienus, bet otrā laukuma galā tālmetienu realizēja Pits. Pēc divām nospēlētām minūtēm Bērziņš palielināja mājinieku pārsvaru līdz četriem punktiem (45:41). Ar trīs punktu gājienu atzīmējās Karls Montgomerijs, nepieļaujot Valmieras komandas tālāku izrāvienu. Liepājniekiem arī izdevās pārņemt vadību, bet sarežģītu tālmetienu realizēja Mārtiņš Laksa, veicot kārtējo vadības maiņu (48:46). Tas ievadīja arī pirmo samērā nopietno izrāvienu šajā spēlē, valmieriešiem palielinot savu pārsvaru līdz sešiem punktiem. Tas gan bija arī viss, jo divos uzbrukumos pēc kārtas tālmetienu realizēja Artūrs Ausējs. Četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām savus pirmos punktus no soda metiena līnijas guva Valters, kad pirms laukuma centra muļķīgi noteikumus pārkāpa Malkolms Grifins. Valmierieši ieguva iniciatīvu un iekrāja arī 10 punktu pārsvaru (63:53). Liepājnieki centās labot situāciju ar agresīvu spēli uz groza apakšu. Pēc Grifina precīzā tālmetiena rezultāta starpība sadila uz pusi, bet turpinājumā basketbolisti punktus guva no soda metiena atzīmes. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 68:62 "Valmieras/Ordo" labā.

Spēles izšķirošo nogriezni apņēmīgi sāka Liepājas komandas viesspēlētāji, kuriem ar trīs punktu gājienu palīdzēja Kārlis Lasmanis (69:70). Kad spēlētas bija divas ar pusi minūtes, Montgomerijs iemeta pustālo metienu, pēc ilgāka laika izvirzot vadībā viesus (73:72). Laukumā atgriezās Valters, kurš atdeva vairākas ļoti labas piespēles partneriem, kuri gan nespēja realizēt pilnīgi brīvus metienus kā no distances, tā arī groza apakšā. Tikmēr otrā laukuma galā saimniekoja Montgomerijs un Grifins, liekot Uvim Helmanim ņemt pārtraukumu pie nelabvēlīga rezultāta 72:78. Ja nevarēja iemest komandas biedri, tad tālmetienu meta pats Valters, beidzot arī pats esot precīzs no spēles. Liepājnieku panākuma atslēga ceturtdaļas vidū bija Lauris Blaus, kurš pieļāva vienu kļūdu pēc otras, dodot pretiniekiem iespējas palielināt pārsvaru.

Četras minūtes līdz pamatlaika beigām Artjoms Butjankovs panāca septiņu punktu pārsvaru, bet tad atvērās Damjērs Pitss un Mārtiņš Laksa, sadeldējot mājinieku deficītu līdz četriem punktiem. Liepājnieku uzbrukums iestrēga, bet "Valmiera/Ordo" neizmantoja vairākas iespējas atjaunot līdzsvaru uz tablo. Abas komandas pēdējā minūtē izsēja savas iespējas, intrigai saglabājoties līdz pēdējām sekundēm. Četrpadsmit ar pusi sekundes līdz pamatlaika beigām Pitss realizēja divus soda metienus, izlīdzinot spēles rezultātu (87:87). Pēc minūtes pārtraukuma uzbrukumu uzticēja Grifinam, kurš izdarīja visu, ko no viņa prasīja... vienīgi bumba izgriezās no groza stīpas pēc viņa metiena. Pēc cīņas groza apakšā bumba palika Liepājas komandai, bet otrā iespēja izraut uzvaru netika izmantota, kas nozīmēja pagarinājumu.

Pagarinājumu labi sāka Valmieras komanda, divās minūtēs veicot 6:0 izrāvienu. Butjankovs atbildēja ar vienu precīzu soda metienu, bet ar to bija krietni par maz. Turpinājumā valmierieši dominēja laukumā, iekrājot arī astoņu punktu pārsvaru. Tad divus tālmetienus realizēja Ausējs, bet tas neko nedeva. "Valmiera/Ordo" palika neuzvarēta arī šajā pagarinājumā, svinot uzvaru ar rezultātu 103:99.

Uzvarētāju rindās ar 25 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Damjērs Pitss, kuram šī bija rezultatīvākā spēle šajā sezonā, bet Mārtiņam Laksam 24 punkti un septiņas atlēkušās bumbas. Kristaps Valters debijas spēlē mazliet vairāk nekā 11 minūtēs guva piecus punktus, atdeva trīs rezultatīvas piespēles un izcīnīja divas atlēkušās bumbas. "Liepājas/Triobet" labā pa 21 punktam guva Malkolms Grifins un Artūrs Ausējs.

"Valmiera/Ordo" - "Liepāja/Triobet" 103:99 P(17:19, 21:20, 28:23, 19:25, 16:12)

"Valimera/Ordo": Pitss 25 (7 rp), Laksa 24 (7 ab), Bērziņš 15, Blaus 13 (11 ab), Mičels 11 (6 ab), Valters 5, Kārlis 4, Kaufmanis 4, Jonāts 2 (8 ab), Mālmanis, Gabrāns."Liepāja/Triobet": Grifins 21 (7 rp), Ausējs 21, Montgomerijs 16 (9 ab), Butjankovs 13 (7 ab), Pīternieks 13, Krastiņš 8 (8 ab, 6 rp), Lasmanis 4, Garoza 3, Bērziņš, Vārna, Šukteris, Vuciņš.