( ! ) Notice: Undefined property: stdClass::$language in /var/www/clients/client11/web34/web/tools/cart.php on line 18
10.0001646504{main}( )../index.php:0
20.0004647208require_once( '/var/www/clients/client11/web34/web/in_site/config.php' )../index.php:25
30.03308191936require_once( '/var/www/clients/client11/web34/web/in_site/config.cart.php' )../config.php:183
40.03318192464include( '/var/www/clients/client11/web34/web/tools/cart.php' )../config.cart.php:9
«Valmiera»/ORDO un «Jūrmala»/«Fēnikss» savās mājās uzvar BBL līdervienības no Lietuvas :: Sporta-Klubi.lv

19.01.2016. 21:58
Latvijas klubi «Valmiera»/ORDO un «Jūrmala»/«Fēnikss» otrdien «Triobet» Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā čempionāta spēlēs savās mājās uzvarēja līgas līdervienības no Lietuvas, bet «Barons»/LDz sīvā cīņā piedzīvoja zaudējumu.

• Štelmahers pie «Valmiera»/ORDO stūres debitē ar uzvaru pār bijušo komandu 2016. g. 16. janvāris

A apakšgrupas līderu duelī «Valmiera»/ORDO savā laukumā sīvā cīņā ar 87:85 (21:17, 19:24, 22:16, 25:28) uzvarēja Panevēžas «Lietkabelis» no Lietuvas, kuras sastāvā nebija latvieša Akseļa Vairoga, par pārsteigumu savās mājās parūpējās «Jūrmala»/«Fēnikss», kas ar 68:53 (11:11, 19:15, 20:11, 18:16) uzvarēja B grupas līderi Prieņu-Birštonas «Vytautas», sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu turnīrā šosezon, bet «Barons»/LDz, viesos ar 73:74 (25:19,14:19, 22:17, 12:19) atzina Igaunijas kluba «Port Of Parnu» pārākumu.

Kā zināms, piektdien par «Valmiera»/ORDO komandas galveno treneri tika apstiprināts Roberts Štelmahers, kurš amatā debitēja sestdien ar uzvaru Latvijas Basketbola līgā (LBL) pret līderi «Ventspils», ko viņš trenēja vēl iepriekšējā sezonā, kad tajā spēlēja arī Vairogs. Štelmaheram šī bija pirmā BBL spēle jaunajā darba vietā.

Aizvadītajā mačā Valmieras komandā 15 punktus guva Armands Šķēle, par punktu mazāk iemeta Raimonds Gabrāns, kamēr 13 punktus pievienoja Aigars Šķēle, kurš izdarīja arī sešas rezultatīvas piespēles. Savukārt Lauris Blaus, kuram šī bija tikai otrā BBL spēle «Valmiera»/ORDO rindās, guva 12 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

«Lietkabelis» komandā, kas cieta tikai otro zaudējumu BBL čempionātā, ar 15 punktiem izcēlās serbs Mile Iličs, bet 14 punktus pievienoja Sims Buterlevičs.

Vairogs mačam nebija pieteikts, bet portāls «krepsinis.net» šonedēļ ziņoja, ka viņš varētu pāriet uz «Vytautas».

Spēli nedaudz labāk sāka Valmieras basketbolisti, kuri pirmās ceturtdaļas vidū atradās vadībā ar 12:6, bet ceturtdaļas noslēgumā pēc diviem Viktora Iļjina precīziem metieniem panāca 21:14, uz ko viesi gan spēja atbildēt ar precīzu tālmetienu ceturtdaļas noslēgumā. Otrās ceturtdaļas piektajā minūtē «Valmiera»/ORDO spēja panākt savu lielāko pārsvaru spēlē 31:23, tomēr pēc tam iniciatīvu pārņēma «Lietkabelis» un pēc puslaika vadībā ar 41:40 jau bija viesi.

Līdzvērtīga spēkošanās notika arī pēc pārtraukuma, jo abas komandas vairākkārt bija vadībā, vai rezultāts bija neizšķirts. Labāk nospēlējot ceturtdaļas beigas «Valmiera»/ORDO pirms pēdējā spēles nogriežņa bija vadībā ar 62:57. Atrauties, vai saglabāt pārsvaru arī šoreiz neizdevās un spēles uzvarētāji izšķīrās tikai mača izskaņā. Tajā labāki bija mājinieki, kuri pirms pēdējās minūtes bija ieguvuši četru punktu pārsvaru, kuru ar precīziem soda metieniem spēja nosargāt.

Jau vēstīts, ka pēc sekmīgi aizvadītā sezonas sākuma «Valmiera»/ORDO piedzīvoja četrus zaudējumus septiņās spēles, kas lika atbrīvot komandas galveno treneri Ainaru Zvirgzdiņu. Viņa pienākumus pārņēma Gatis Melderis, kura vadībā četrās spēlēs valmierieši spēja izcīnīt vien vienu uzvaru, tāpēc galvenā trenera amatā tika apstiprināts Štelmahers, kurš klubā debitējis ar divām uzvarām pār spēcīgiem pretiniekiem.

«Lietkabelis» divās iepriekšējās Lietuvas čempionāta spēlēs uzvarēja ULEB Eiropas kausa komandas Viļņas «Lietuvos Rytas» un Klaipēdas «Neptunas».

Šosezon abas komandas jau vienreiz bija tikušās, kad 18.novembrī pārāki ar 73:65 savā laukumā bija «Lietkabelis» basketbolisti, bet kopumā Lietuvas komanda no trim savstarpējiem BBL dueļiem uzvarējusi divos mačos.

Spēlē Jūrmalā mājiniekiem Uģis Pinete guva 15, Kristaps Mediss 11 punktus, bet Endrū Šmits uzvaras kaldināšanā piedalījās ar desmit gūtiem punktiem. «Vytautas» no zaudējuma neglāba Vītauta Šulska 16 gūtie punkti.

«Jūrmala»/«Fēnikss» mazrezultatīvajā spēlē pēc puslaika bija vadībā ar 30:26, taču ļoti labi aizvadīja trešo ceturtdaļu, panākot 50:37 un beigās pārsvaru droši nosargājot.

Komanda šosezon jau vienu reizi tikušās, kad pērn oktobra beigās uzvaru ar 88:71 izcīnīja «Vytautas» vienība.

Tikmēr «Barons»/LDz savā mačā izbraukumā 21 sekundi pirms pamatlaika beigām pēc Karla Hipa divpunktu metiena izvirzījās vadībā ar 73:72, tomēr piecas sekundes pirms beigām mērķi sasniedza Marka Džeimsa Dorisa metiens, nodrošinot mājiniekiem uzvaru.

Pirmajā komandu duelī šosezon ar 73:65 uzvarēja rīdzinieki, bet kopumā BBL mačos viņi uzvarējuši četros no pieciem savstarpējiem mačiem.

BBL čempionāta A apakšgrupas līdere ar desmit uzvarām 12 spēlēs ir «Lietkabelis», bet otro vietu ar astoņiem uzvarām 11 mačos ieņem «Valmiera»/ORDO, kam gan vairs nav cerību pakāpties uz pirmo pozīciju.

«Barons»/LDz tikmēr guvusi trīs panākumus, kas dod priekšpēdējo - sesto - vietu.

Savukārt B apakšgrupā līdere ar desmit panākumiem 11 mačos ir «Vytautas», kamēr otrā ar astoņām uzvarām 11 spēlēs ir «Liepāja»/«Triobet», tomēr arī tai vairs nav cerību pakāpties augstāk.

Trešā ar piecām uzvarām deviņās spēlēs ir Reiņa Strupoviča un Roberta Stumbra pārstāvētā Rakveres «Tarvas» no Igaunijas, bet pa piecām uzvarām ir arī «Jēkabpils» un «Jūrmala»/«Fēnikss» komandām, taču attiecīgi desmit un 12 spēlēs.

Šajā BBL sezonā piedalās 14 komandas no četrām valstīm, kas sadalītas divās apakšgrupās, pa septiņām vienībām katrā. Kazahstānas komanda Atirau «Barsi» regulārās sezonas visus mačus aizvadīs izbraukumā.

Izslēgšanas turnīram kvalificēsies abu grupu piecas labākās komandas, kā arī labākā no sestās vietas ieguvējām. Savukārt citām vienībām būs iespēja piedalīties izslēgšanas turnīrā, ja tajā iesaistīsies mazāk par piecām komandām no FIBA Eiropas kausa.

Izslēgšanas turnīrā ar pirmajiem numuriem tiks izliktas tieši vienības no Eirokausiem - čempione «Šiauliai» (Lietuva) būs izlikta ar pirmo numuru, otrais tiks Latvijas vicečempionei «Ventspils», bet attiecīgi trešais, ceturtais un piektais numurs gaida Utenas «Juventus» (Lietuva), Tartu TU/«Rock» (Igaunija) un Pasvāles «Pieno žvaigzdes» (Lietuva).

Iepriekšējā sezonā par BBL čempioni tika kronēta «Šiauliai», kas finālā divu spēļu summā pieveica «Ventspili».

Aizvadītajā sezonā BBL pamatturnīrā piedalījās 22 komandas no piecām valstīm.

Jaunajā sezonā BBL ieguvusi jaunu titulsponsoru - bukmeikeru uzņēmumu «Triobet», kas līgu atbalstīs turpmākos trīs gadus.

( ! ) Notice: Undefined index: dir in /var/www/clients/client11/web34/web/in_site/core/libraries/output.class/_functions.php on line 259