17.08.2015. 11:52
Latvijas Basketbola līgas (LBL) vienība "Valmiera/ORDO" vienojusies ar 22 gadus veco Lietuvas basketbolistu Viteni Čižausku par sadarbības turpināšnu arī jaunajā sezonā. Saspēles vadītājs Valmieras komandai pievienojās pērnā gada decembrī.

188 cm garais saspēles vadītājs Vitenis Čižausks Vidzemes komandai pievienojās pagājušajā sezonā, pārnākot no Paņevežas "Lietkabelis" vienības. Basketbolists debijas spēlē Valmieras kluba sastāvā iedzīvojās nepatīkamā potītes savainojumā, kas vairākus mēnešus ietekmēja spēlētāja sniegumu laukumā, tomēr tuvojoties pavasarim saspēles vadītājs kļuva par vienu no komandas vadošajiem spēlētājiem. Čižausks sešpadsmit aizvadītās spēlēs LBL turnīrā vidēji izcēlās ar 12,2 punktiem, 5,2 atlēkušajām bumbām un 5 rezultātīvām piespēlēm.

Čižausks ir viens no titulētās Lietuvas zelta paaudzes spēlētājiem, kopā ar NBA spīdekli Jonu Valančūnu izcīnot visu jauniešu vecumu Eiropas zelta medaļas un 2011. gadā triumfējot U-19 Pasaules čempionātā, kas norisinājās Latvijā. Tāpat Čižausks Kauņas "Žalgiris" rindās 2014. Gadā kļuva par Lietuvas čempionu.

Karjeras laikā "Žalgiris" sistēmā uzaugušais basketbolists pārstāvējis tādus Lietuvas klubus kā Ķedaiņu "Nevežis", Kauņas "LTU-Atletas", Paņevežas "Lietkabelis" un Kauņas "Žalgiris", iegūstot pieredzi arī Eirolīgas līmenī. Tā pat talantīgais saspēles vadītājs sezonu pavadījis Spānijas ACB līgā, pārstāvot "Vallidolid" vienību.

"Valmiera/ORDO" ģenerālmenedžeris Mārtiņš Bērziņš: "Prieks, ka esam parakstījuši vienošanos ar saspēles vadītāju Viteni Čizausku. Jau pēc aizvadītās sezonas Čižausks bija viens no spēlētājiem, kuru mēs labprāt piesaistītu arī uz nākamo sezonu. Iepriekšējā sezonā jau pirmajā spēlē pēc pievienošanās komandai, Čižausks neveiksmīgi savainojās un visu sezonas otro pusi spēlēja ar nopietnu savainojumu. Tagad ar veselību viss ir vislabākajā kārtībā un viņš ir gatavs sevi pierādīt jaunā līmenī. Viņš ir ļoti meistarīgs saspēles vadītājs, spēlētājs, kurš spēj gan individuāli veidot situācijas, gan padarīt labākus savus komandas biedrus."

"Valmiera/ORDO" spēlētājs Vitenis Čižauskas: "Jau pagājušajā sezonā iepazinu Valmieras klubu kā ļoti profesionālu organizāciju. Mums neizdevās sasniegt play-off’ stadiju un tā bija ļoti liela vilšanās gan man personīgi un komandas biedriem, gan arī kluba vadībai. Mana vēlme, kāpēc es atgriežos, ir pierādīt, ka pagājušās sezonas neveiksme bija kļūda un šosezon mums ir jāsasniedz pilnīgi cits līmenis. Esmu gatavs izaicinājumam, jo mums ir jauns, bet tai pašā laikā ļoti pieredzējis galvenais treneris, spēcīgi latviešu spēlētāji un esmu pārliecināts, ka mums ir pa spēkam sasniegt ļoti labus rezultātus!"

"Valmiera/ORDO" sastāvs: Vitenis Čižausks, Raimonds Gabrāns, Jānis Kaufmanis, Aigars Šķēle, Mārtiņš Vīņauds, Haralds Kārlis, Mārtiņš Laksa, Ervīns Jonāts, Artūrs Bērziņš, Dāvis Rozītis un Viktors Iļjins.

Izmantotie resursi:BK ValmieraBasket.lvOgres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties