17.10.2015. 18:48
''Aldaris'' Latvijas Basketbola līgā (LBL) regulārās sezonas turnīrā nevainojami turpina spēlē Ainara Zvirgzdiņa trenētā ''Valmiera/Ordo'', kas šovakar Lapmežciema sporta zālē prata pieveikt ''Jūrmalu/Fēnikss'' - 77:71. Sešus no sešiem tālmetieniem, gūstot 18 punktus, realizēja Latvijas izlases spēlētājs Haralds Kārlis.

''Valmiera/Ordo'' sezonas ievadā bija spēlējusi spilgti, kas LBL turnīrā pārvērtās par trim uzvarām tikpat spēlēs, apspēlējot pagājušā gada čempioni Rīgas VEF (79:75), ''Liepāja/Triobet'' (71:67) un ''Barons/LDz'' (82:72). Pirms pāris dienām ar uzvaru atklāta arī Baltijas Basketbola līga. ''Jūrmala/Fēnikss'' sezonas ievadā četrās spēlēs bija guvusi divas uzvaras. Šajā cīņā par favorītiem noteikti bija uzskatāma Valmieras komanda.

Apņēmīgi mājinieku sastāvā spēli uzsāka Māris Ziediņš, kurš iepriekšējās sezonās bija spēlējis Valmierā, tādējādi ''Jūrmala/Fēnikss'' ieguva 7:3 pārsvaru. Ar Dāvja Rozīša un Vīteņa Čižauska pūlēm ''Valmiera/Ordo'' drīz vien jau bija vadībā (8:7). Trīs tālmetienus pēc kārtas pirmajā ceturtdaļā paspēja iemest Haralds Kārlis, tādējādi viesu pārsvaru izskaņā auga itin strauji - 24:13.

Otrajā ceturtdaļā Kārlis iemeta vēl trīs trīspunktniekus pēc kārtas, kas valmieriešiem laukumā ļāva justies ļoti droši. Arī rezultāts auga par labu ''Valmiera/Ordo'' komandai, tādējādi pēc pirmā puslaika mājinieku cerības bija visai apšaubāmas - 27:47. Ar labu spēli aizsardzībā un dažiem precīziem tālmetieniem trešajā ceturtdaļā izdevās spert pirmos soļus, lai šovakar spēlē vēl būtu kāda intriga - 46:58.

Padsmit punktu attālumā ''Valmiera/Ordo'' savus pretiniekus turēja praktiski visas izšķirošās ceturtdaļas gaitā, tomēr divas minūtes pirms beigām pēc Iļja Gromova precīza metiena tikai mīnus septiņi (61:68). Lai arī 21 sekundi pirms noslēguma Edmunds Elksnis ar precīzu tālmetienu jūrmalniekus pietuvoja līdz trim punktiem (66:69), atlikušajā laikā reālu cerību izraut vismaz pagarinājumā mājiniekiem tā arī nebija - 77:71, un valmieriešiem piektā uzvara tikpat spēlēs.

Jūrmala/Fēnikss - Valmiera/Ordo 71:77 (13:24, 14:23, 19:11, 2519)Jūrmala/Fēnikss: Ziediņš 21, Gromovs 13, Jeromanovs 7, Pinete 7, Elksnis 7, Mediss 5, Šmits 4, Žvīgurs 4, Robertss 3, Kušnirovs, Feldmanis, ŠtelmahersValmiera/Ordo: Kārlis 18, Laksa 11, Rozītis 11, Bērziņš 10, Čižausks 7, Gabrāns 7, Jonāts 6 (10 atl.b.), Šķēle 4, Kaufmanis 3, Vīņauds, Iļjins

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība