07.11.2017. 20:24

Maču ar sešiem bezatbildes punktiem sāka viesi (6:0). Savu artavu deva arī pieredzējušais igauņu basketbolists Janars Taltss, kurš divos uzbrukumos pēc kārtas spēja bloķēt valmieriešu izdarītos metienus. Neilgo sausuma periodu pārtrauca viens no "Valmiera/ORDO" līderiem Viktors Iļjins (2:6). Ceturtdaļas turpinājumā abas komandas apmainījās ar vairākiem izrāvieniem. Tādā veidā Tartu spēlētāji drīz vien panāca sev +8 (10:2), kamēr Jānis Kaufmanis un Viktors Iļjins atbildēja ar 5:0 atrāvienu, kas valmieriešus pietuvināja līdz -3 (7:10). Drīz vien prettriecienu atkal deva "Tartu University", panākot lielāko vadību līdz tam - 17:7. Pēc pirmās ceturtdaļas pagājušās sezonas BBL bronzas medaļniecei "Tartu University" - 25:18.

Otro ceturksni ar precīzu tālmetienu atklāja Niks Jansons (21:25), turpinājumam priekš valmieriešiem gan neesot tik veiksmīgam. Šajā desmitminūtē viesi no Igaunijas spēja divas reizes iegūt 13 punktu pārsvaru (44:31 un 48:35), savukārt lielajā pārtraukumā devās ar +12 (48:36).

Mača gaita būtiski nemainījās arī pēc pārtraukuma - "Tartu University" pakāpeniski turpināja palielināt savu pārsvaru, kamēr "Valmiera/ORDO" atbildēja vien ar īslaicīgiem uzplaiksnījumiem. Pēc trešās ceturtdaļas jau +17 (68:51) igauņu labā.

Pēdējo ceturtdaļu, kas lielos vilcienos bija vairs tikai formalitāte, abas komandas iesāka ar precīzu tālmetienu. Valmierieši šā laka intervāla pirmo pusi spēlēja diezgan cienīgi, tomēr sabruka tā beigās, kad ļāva viesiem veikt 15 punktu izrāvienu, beigās piedzīvojot sagrāvi ar 68:99.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 28 gūtiem punktiem bija Jānis Kaufmanis, kuram piebalsoja Viktors Iļjins, kam 18 punkti un 12 atlēkušās bumbas. "Tartu University" komandā 18 punktus guva Kristjans Kitsings.

Valmiera/ORDO - Tartu University 68:99 (18:25, 18:23, 15;20, 17:31)

Valmiera/ORDO: Kaufmanis 28 (8/9 - 2p.), Iļjins 18 (12ab, 4blk, 5piez), Hāzners 10 (5ab), Jansons 5, Miška 4, O. Bērziņš 3 (4rp), Vīksne, Elksnis, Kāposts, Zadvornijs.Tartu University: Kitsings 18, Kuks 17 (5ab), Kivi 15, Ēlmē 12 (4ab, 4rp), Taltss 10 (5ab, 4blk), Soks 8 (7rp, 4pārķ.b, 4ab), Rozentāls 5, Vene, Parols (5piez)

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650