28.02.2016. 19:47
Svētdien, 28. februārī, "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas turnīrā "Valmiera/ORDO" basketbolisti ar rezultātu 82:52 izcīnīja uzvaru, pārspējot "Latvijas Universitāte" vienību. Rezultatīvākais spēlētājs valmieriešiem ar 15 punktiem bija Lauris Blaus.

Spēli "Valmiera/ORDO" iesāka pārliecinoši. Ar Ervīna Jonāta un Mārtiņa Laksas precīziem “trejačiem” valmierieši strauji panāca pārsvaru un "Valmiera/ORDO" “garā gala” basketbolistu rezultativitāte ļāva palielināt komandas pārsvaru. Pirmās desmit minūtes ar precīzu metienu caurgājienā noslēdza Jānis Kaufmanis, spēles rezultāts - 25:9.

Otrās ceturtdaļas vidū valmieriešu vadība bija pieaugusi līdz 19 punktu pārsvaram, bet "Latvijas Universitāte" basketbolisti veica deviņu punktu izrāvienu (34:24), liekot Robertam Štelmaheram divas reizes pieprasīt minūtes pārtraukumus. Minūti pirms pirmā puslaika noslēguma valmierieši panāca +14, savukārt pirms došanās pārtraukumā valmieriešu pārsvars nedaudz saruka - 40:29.

Otro puslaiku Valmieras komandai rezultatīvi iesāka Lauris Blaus un Aigars Šķēle, pēc kura tālmetiena "Valmiera/ORDO" atjaunoja pirmajā puslaikā sasniegto +19 pārsvaru. Trešās ceturtdaļas pirmajās četrās minūtēs LU nespēja gūt nevienu punktu, kamēr valmierieši veica 15-0 izrāvienu. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē LU uzbrukums nedaudz “atdzīvojās”, bet pirms noslēdzošās ceturtdaļas "Valmiera/ORDO" atradās pārliecinošā vadībā ar 60:40.

Ceturto ceturksni rezultatīvi iesāka Dāvis Rozītis, bet Viktors Iļjins ceturtdaļas vidū panāca +30 punktu pārsvaru Valmieras basketbolistiem. Mača izskaņā lielāku spēļu praksi varēja iegūt spēlētāji, kuriem tā līdz šim ir bijusi mazāka un "Valmiera/ORDO" ar rezultātu 82:52 guva 20. uzvaru "Aldaris" LBL turnīrā.

"Valmiera/ORDO" - "Latvijas Universitāte" 82:52 (25:9, 15:20, 20:11, 22:12)

"Valmiera/ORDO": Blaus 15, Jonāts 14 (6ab), Aig. Šķēle 12 (5rp), Rozītis 11, Iļjins 10, Laksa 9, Vīņauds 5, J.Kaufmanis 4, Vairogs 3, Gabrāns, Arm. Šķēle, E.Kaufmanis

"Latvijas Universitāte": Jaunzems 13, Lasenbergs 8, Saulītis 6, Magone 6,  Krūmiņš 5, Engers 4, Brizgalovs 4, Grīnbergs 3, Ozolinkēvičs 2, Eiduks 1, Reķis, Leja.