21.01.2017. 19:55

Ja valmierieši vēl var pretendēt uz pirmo vietu grupā, tad Baltkrievijas komandai šosezon Baltijas līgā vēl nav izdevies tikt pie panākuma. Pirmajā abu komandu tikšanās reizē labāki bija “Valmieras/Ordo” basketbolisti, svinot uzvaru ar rezultātu 60:46. Jāpiebilst, ka uz šo spēli “Borisfen” komanda ieradās astoņu spēlētāju sastāvā.

Spēli ar gūtiem četriem punktiem sāka Valmieras spēlētājs Eštons Mičels, taču uzreiz pēc tam arī viesu komanda guva četrus punktus. Ceturtdaļas turpinājumā “Borisfen” komanda valmieriešus nekur tālu neatlaida. Vienā no baltkrievu komandas ātrajiem pretuzbrukumiem Damjērs Pitss nopelnīja nesportisko piezīmi, kas ļāva viesiem rezultātu izlīdzināt (9:9). Uz īsu brīdi vadībā izdevās izvirzīties baltkrievu komandai, taču uz to valmierieši atbildēja ar savu izrāvienu. Pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts bija 26:20 mājinieku labā.

Otrās ceturtdaļas sākumā abas komandas apmainījās ar gūtajiem punktiem. Viesi daudz paļāvās uz metieniem no distances, tomēr tas rezultātu nedeva. Lai gan valmierieši centās turēt augstu spēles tempu, ceturtdaļas sākumā rezultāts auga lēnāk, nekā pirmajā ceturtdaļā. Puslaika beigās pēc sekmīgiem valmieriešu uzbrukumiem rezultāta starpība jau tuvojās divdesmit punktiem. Tomēr puslaika izskaņā “Borisfen” sāka bumbas krist grozā, tādējādi viņi neļāva valmieriešiem attālināties vēl vairāk. Dodoties puslaika pārtraukumā, rezultāts bija 49:33.

’Borisfen” ar tālmetienu palīdzību centās ķert valmieriešus, taču mājinieki uzbruka grozam ar labu precizitāti. Bija skaidrs, ka viesiem būs grūti ko mainīt, jo reāli viņi spēli aizvadīja septiņu spēlētāju sastāvā, tomēr, neskatoties uz to, tālmetienus “Borisfen” komanda spēja realizēt ar labu precizitāti. Pirms pēdējām desmit minūtēm “Valmiera/Ordo” saglabāja vadību - 68:57. Ceturto ceturtdaļu ar sekmīgu tālmetienu atklāja Pitss, taču uz to ar savu tālmetienu atbildēja Jevgēņijs Ivanovs. Par spīti “Borisfen” pūlēm bija skaidrs, ka atliek tikai noskaidrot, ar kādu rezultātu spēle noslēgsies. Spēle noslēdzās ar 88:69.

”Valmiera/Ordo” – “Borisfen” 88:69 (26:20, 21:13, 19:24, 20:12)Valmiera/Ordo:Pitss 19, Blaus 15, Laksa 13, Jonāts 10, Mālmanis 10, Kārlis 9, Mitčels 7, E,Kaufmanis 3, Gabrāns 2, J.Kaufmanis, Vairogs.Borisfen: Harkevičs 15, Ivanovs 12, Bliznets 12, Kamerūns 10, Kozlovecs 10, Malku 8, Taturs 2, Mališs.

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029