27.10.2015. 20:58
«Valmiera/ORDO» basketbolisti otrdien turpināja uzvaru sēriju, Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlē savā laukumā ar 72:65 pārspējot Igaunijas klubu TLU «Kalev», tiekot pie trešā panākuma turnīrā.

Valmieras komanda šosezon vēl nav zaudējusi, jo Latvijas Basketbola līgā (LBL) ir uzvarējusi visās piecās spēlēs, bet BBL čempionātā guvusi trīs panākumus trīs mačos.

Spēlē pret TLU «Kalev» uzvarētājiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Aigars Šķēle, Haralds Kārlis guva 12, bet Armands Šķēle 10 punktus. Ervīns Jonāts sameta deviņus, bet Raimonds Gabrāns astoņus punktus. Igaunijas kluba labā Džonijs Beranemeskels sameta 15, bet Zakarijs Atkinsons guva 14 punktus.

«Valmiera/ORDO» pirmajā puslaikā ieguva desmit punktu pārsvaru 40:30, taču trešajā ceturtdaļā to izsēja un pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija neizšķirts 47:47. Tomēr mača beigas labāk aizvadīja mājinieki, izcīnot uzvaru un kļūstot par A grupas līderiem.

BBL pamatturnīrā piedalās 14 komandas, kas sadalītas divās grupās cīnās par 11 vietām izslēgšanas turnīrā. Izslēgšanas turnīram kvalificēsies pa piecām labākajām komandām no katras grupas, kā arī labākā sestās vietas ieguvēja.

Piecas vietas izslēgšanas turnīrā rezervētas Baltijas valstu komandām, kuras piedalās FIBA kausa izcīņā: BC «Šiauliai», BK «Ventspils», Utenas «Juventus», Tartu «TU/Rock» un Pasvales «Pieno Žvaigždes». BBL tās iesaistīsies tikai gadījumā, ja neiekļūs FIBA kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā.